Czy Saso Filipovski odejdzie ze Stelmetu?

Czy Saso Filipovski odejdzie ze Stelmetu?

Share on facebook
Share on twitter

Słoweńskiego trenera mistrza Polski chce Alba Berlin. Na dodatek finansowa sytuacja Stelmetu wcale nie jest różowa.

Saso Filipovski (Andrzej Romański/Plk.pl)
Saso Filipovski (Andrzej Romański/Plk.pl)

Zdobyte w efektownym stylu mistrzostwo Polski (10:0 w playoff!) i awans do ćwierćfinału EuroCup spowodowały, że Saso Filipovski ugruntował swoją pozycję cenionego coacha na europejskim rynku. Jak dowiedział się PolskiKosz.pl, zainteresowana przechwyceniem Słoweńca jest m.in. Alba Berlin.

Klub z Berlina wygrał wprawdzie Puchar Niemiec, ale w playoff Bundesligi niespodziewanie odpadł już w pierwszej rundzie, przegrywając 0:3 ze Skyliners Frankfurt. Władze klubu mają znacznie większe ambicje, więc po tej klęsce pożegnano się z Serbem Saso Obradoviciem. Jako jego następcę najchętniej widzianoby właśnie Filipovskiego. Żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły, ale trwają rozmowy.

Na temat przyszłości szkoleniowca Stelmetu bardzo enigmatycznie wypowiadał się w niedzielę Janusz Jasiński, właściciel klubu z Zielonej Góry. W wywiadzie dla Radia Zielona Góra  zadeklarował, że chce pozostawić trenera, ale „jeśli ten dostanie superofertę, to nie będzie go łatwo zatrzymać; zobaczymy, czy przyjmie to, co mu zaproponujemy”.

Stelmet ma też wciąż pewne problemy finansowe, przegrał m.in. kilka procesow przed trybunałem arbitrażowym FIBA z kilkoma byłymi zawodnikami, np. Laliciem czy Eyengą. To także nie ułatwia rozmów o nowych kontraktach z zawodnikami i trenerami, zwłaszcza gdy po sukcesach powszechnie oczekiwane są podwyżki.

Ewentualne odejście Saso Filipovskiego ze Stelmetu, mogłoby mieć większe znaczenie dla układu sił w lidze niż jakiekolwiek transfery zawodników. To trener ze Słowenii potrafił wdrożyć i wyegzekwować system, który dał drużynie bezwzględną dominację na polskich parkietach. I to on wreszcie spowodował, że jakaś nasza drużyna zaczęła bronić na europejskim poziomie. Potrafił do ciężkiej pracy w defensywnie przekonać nawet zawodników, którzy wcześniej niekoniecznie z tego słynęli. Czy trzeba będzie to wszystko zaczynać od zera?

POLECANE

tagi

NBA

Drugi odcinek #StrefaChanasa na rozpoczęcie koszykarskiego sezonu 2020/21! Gośćmi Kamila są: trener Mihailo Uvalin oraz Radosław Hyży, był znany zawodnik, a obecnie także trener. Czego spodziewają się po zespołach ekstraklasy?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Trwa tworzeniu planu na stworzenie ligi 3×3 już w czerwcu – w porannym programie w Polsat Sport zdradził prezes PZKosz, Radosław Piesiewicz. Przy braku sportu na żywo taka inicjatywa wydaje się być racjonalna i może przynieść wiele korzyści.
1 / 05 / 2020 11:53