Damian Jeszke – nowa szansa w Starcie

Share on facebook
Share on twitter

Po niezbyt udanym epizodzie w Treflu Sopot, polski skrzydłowy przenosi się do Lublina. Damian Jeszke podpisał kontrakt ze Startem, gdzie zastąpi Wojciecha Czerlonkę,z którym rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron.

Damian Jeszke (fot. T. Fijałkowski, fiolek.art.pl)

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Damian Jeszke (24 lata, 202 cm) ostatni sezon spędził w Sopocie. Wcześniej grał w Koszalinie, Toruniu (brązowy medal) i Radomiu. To właśnie w barwach Rosy mocniej zaistniał na parkietach PLK.

W minionych rozgrywkach, w barwach Trefla notował średnio 5,2 punktu i 2,6 zbiórki w ponad 16 minut spędzanych na parkiecie. Trafiał za 3 punkty ze skutecznością 35%.

Mimo nie najgorszych statystyk, więcej obiecywano sobie po sprowadzeniu Damiana do Sopotu. Sam zawodnik też raczej liczył na bardziej znaczącą rolę. W pierwotnym zamyśle Jeszke miał dostawać minuty na czwórce, jednak budowa składu poszła w innym kierunku niż zakładano. Przestawiony został znów na trójkę, gdzie nie do końca się odnalazł w systemie kolejnych trenerów.

24-letni skrzydłowy tego lata rozwiązał umowę z Treflem i podpisał właśnie kontrakt ze Startem Lublin. W zespole Davida Dedka uzupełni polską rotację i prawdopodobnie będzie wykorzystywany jako zmiennik Kacpra Borowskiego, ale także będzie mógł w razie potrzeby pomagać na niskim skrzydle. W zespole z Lublina wciąż brakuje jeszcze środkowego,

GS

*Wszystkie kontrakty, nazwiska i składy na sezon 2019/20 są TUTAJ >>