Damian Jeszke – nowa szansa w Starcie

Share on facebook
Share on twitter

Po niezbyt udanym epizodzie w Treflu Sopot, polski skrzydłowy przenosi się do Lublina. Damian Jeszke podpisał kontrakt ze Startem, gdzie zastąpi Wojciecha Czerlonkę,z którym rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron.

Damian Jeszke (fot. T. Fijałkowski, fiolek.art.pl)

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Damian Jeszke (24 lata, 202 cm) ostatni sezon spędził w Sopocie. Wcześniej grał w Koszalinie, Toruniu (brązowy medal) i Radomiu. To właśnie w barwach Rosy mocniej zaistniał na parkietach PLK.

W minionych rozgrywkach, w barwach Trefla notował średnio 5,2 punktu i 2,6 zbiórki w ponad 16 minut spędzanych na parkiecie. Trafiał za 3 punkty ze skutecznością 35%.

Mimo nie najgorszych statystyk, więcej obiecywano sobie po sprowadzeniu Damiana do Sopotu. Sam zawodnik też raczej liczył na bardziej znaczącą rolę. W pierwotnym zamyśle Jeszke miał dostawać minuty na czwórce, jednak budowa składu poszła w innym kierunku niż zakładano. Przestawiony został znów na trójkę, gdzie nie do końca się odnalazł w systemie kolejnych trenerów.

24-letni skrzydłowy tego lata rozwiązał umowę z Treflem i podpisał właśnie kontrakt ze Startem Lublin. W zespole Davida Dedka uzupełni polską rotację i prawdopodobnie będzie wykorzystywany jako zmiennik Kacpra Borowskiego, ale także będzie mógł w razie potrzeby pomagać na niskim skrzydle. W zespole z Lublina wciąż brakuje jeszcze środkowego,

GS

*Wszystkie kontrakty, nazwiska i składy na sezon 2019/20 są TUTAJ >>
Trwa piękny sen Czarnych Słupsk, którzy w niedzielę wygrali czwarte kolejne spotkanie – i to z nie byle kim! Na własnym parkiecie przy fantastycznej atmosferze wygrali 88:80 z Agred BM Stal Ostrów Wielkopolski, po raz kolejny pokazując wielki charakter.
27 / 09 / 2021 9:35
Wrocławianie nie mieli łatwej przeprawy, ale w drugiej połowie potwierdzili przewagę umiejętności i głębi składu. Asseco Arka przez przez 20 minut była rywalem równorzędnym, później nie była jednak w stanie sprostać tempu ataku Śląska. Goście wygrali w Gdyni 80:65.
26 / 09 / 2021 20:07

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
TBS Śląsk II Wrocław wygrał swój pierwszy mecz w sezonie Suzuki 1. ligi z PGE Turowem niecodziennym wynikiem 142:56. Gospodarze w obu pierwszych kwartach zdobywali po 41 punktów, nie dając żadnych szans drużynie ze Zgorzelca, która nie wyrobiła się z budową składu.
27 / 09 / 2021 21:35
Genialna atmosfera w jednej z najpiękniejszych hal w Europie. Występ Mateusza Ponitki, jedynego Polaka w Eurolidze. Pierwszy mecz Żalgirisu przed publicznością w Kownie. Gość specjalny: Radosław Hyży. Przeżyj to wszystko na żywo, jadąc na wycieczkę z PolskiKosz.pl!