Damian Kulig europejski – forma rośnie!

We wtorek podkoszowy Banvitu zdobył 15 punktów i 9 zbiórek w zwycięskim spotkaniu z Fraport Skyliners. To jego kolejny dobry występ w Lidze Mistrzów.

(fot. basketballcl.com)

NBA, Euroliga, PLK – typuj wyniki i wygrywaj >>

Damian Kulig wtorkowe spotkanie rozpoczął jak zwykle jako rezerwowy, ale po spędzeniu na boisku 23 minut był najbardziej efektywnym graczem gospodarzy – do 15 punktów i 9 zbiórek dodał asystę i dwa bloki. Trafił 5 z 7 rzutów z gry, miał 4/4 z wolnych.

Banvit wygrał mecz 86:71, z bilansem 8-1 przewodzi w grupie A i wyrasta na jednego z faworytów rozgrywek, a Kulig w Lidze Mistrzów radzi sobie coraz lepiej – w trzech ostatnich spotkaniach ma średnio 15,0 punktu przy 69 proc. skuteczności z gry (16/23) oraz 6,0 zbiórki.

W lidze tureckiej zespół Saso Filipovskiego też jest rewelacją – bez respektu dla czterech euroligowych rywali rozpycha się w jej czołówce, wygrał 8 z 10 meczów, jest na czwartej pozycji.

W krajowych rozgrywkach Kuligowi idzie nieco gorzej niż w Lidze Mistrzów, ale i tak jest solidnym rezerwowym – grając po 19 minut w meczu zdobywa po 6,9 punktu oraz 4,3 zbiórki.