Dardan Berisha, Dee Bost i inni znajomi grali w reprezentacjach

Kosowo swój pierwszy mecz o punkty w eliminacjach EuroBasketu 2017 przegrało aż 68:113 na Słowenii. Były reprezentant Polski rzucił 21 punktów, ale nie mógł być zadowolony.

Reprezentacja Kosowa (Fot. FIBA.com)

Dardan Berisha, który pięć lat temu wykonał zwycięski rzut w meczu z Turcją na EuroBaskecie, a w najbliższym sezonie będzie grał w Polfarmeksie, w pierwszej kwarcie ze Słowenią zdobył 8 punktów, ale zdecydowanie lepsi rywale od początku prowadzili wysoko.

Berisha uzbierał w sumie 21 punktów w 35 minut. Miał 7/16 z gry, 3/10 za trzy, popełnił aż 6 strat i miał najgorszy wskaźnik +/-, -40. Dla Słowenii 22 punkty i 8 asyst zaliczył Goran Dragić (10/11 z gry), który miał także 5 strat.

W meczu naszych grupowych rywali Estonia pokonała Białorusię 81:62, a 36-letni Aleksander Kudriawcew miał 9 punktów (3/12 z gry) i 3 asysty w 29 minut.

W spotkaniu Czarnogóry ze Słowacją (97:65) Nemanja Djurisić zdobył 6 punktów i 4 zbiórki dla wygranych, a w pokonanym zespole skutecznie zagrał Boris Bojanovsky, nowy gracz Anwilu. Środkowy miał 5/5 z gry i zdobył 12 punktów w 12 minut.

W meczu Ukraina – Bułgaria (79:69) w zwycięskim zespole zagrali Kyryło Fesenko (15 punktów, 10 zbiórek, 3 asysty) oraz Maksym Kornijenko (3 punkty, 1/6 z gry). Natomiast w drużynie Bułgarii wystąpił naturalizowany niedawno Dee Bost – zagrał jednak słabo: 4 punkty, 1/6 z gry, 4 asysty i 2 straty.

9 punktów i 9 asyst dla Gruzji zdobył George Cincadze – jego zespół bez problemów pokonał Albanię 86:47. W przegranej drużynie zagrał Rashaun Broadus – Amerykanin, który przed kilkoma dniami otrzymał albański paszport, zdobył 7 punktów (3/13 z gry), miał 4 straty i 5 przechwytów.

Austriacy wygrali na wyjeździe 75:72 z Holandią, a Rasid Mahalbasić zdobył dla nich 15 punktów, 4 zbiórki i 5 asyst, zanim spadł za 5 fauli po 22 minutach gry.

Statystyki do wszystkich spotkań znajdziesz TUTAJ.