REDAKCJA

Dardan Berisha i niezły ogień z dystansu

Dardan Berisha i niezły ogień z dystansu

24 punkty, 6/7 w rzutach za trzy i zwycięstwo Pasta Reggia Caserta – były reprezentant Polski w niedzielę rozegrał swoje najlepsze spotkanie we włoskiej Serie A.

Dardan Berisha (fot. Marcin Nadolski/Polfarmex Kutno)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Dardan Berisha, który od czasu debiutu w Casercie pod koniec lutego rzucał już dla nowej drużyny 14, 15, 16 czy 21 punktów, teraz ustanowił swój rekord w meczu z Enel Basket Brindisi, który jego zespół wygrał 86:82. Zdobył 24 punkty w 25 minut – trafił 9 z 12 rzutów z gry (6/7 za trzy), miał też 4 zbiórki.

Berisha świetnie zagrał w czwartej kwarcie, w której rzucił aż 13 punktów – jego 8 „oczek” z rzędu odwróciło wynik z 64:68 na 72:70, potem 28-letni strzelec miał jeszcze moment, w którym trafił kolejno za dwa i za trzy, dając Pasta Reggia prowadzenie 82:77.

Drużyna z Caserty dzięki dwóm wygranym w trzech ostatnich meczach zapewniła sobie utrzymanie – zajmuje trzecie miejsce od końca z bilansem 11-17, ale jest już bezpieczna. Berisha w 9 meczach zdobywa średnio po 11,2 punktu, trafia świetne 51 proc. za trzy.

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

POLECANE

tagi

Przed nami dwa spotkania. W Stargardzie PGE Spójnia zagra z ekipą ze Słupska, a w Bydgoszczy Enea Abramczyk Astoria będzie chciała sprawić niespodziankę w starciu z mistrzami Polski.
26 / 11 / 2022 16:48

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Przed nami kolejne zmagania zespołów Energa Basket Ligi Kobiet w rozgrywkach FIBA Eurocup Women oraz FIBA Women Euroleague. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja naszych zespołów w poszczególnych rozgrywkach.