Dardan Berisha – gdzie jego trójki?

Share on facebook
Share on twitter

Rzucający znany z seryjnego trafiania z dystansu, na razie w eliminacjach nie może się wstrzelić, choć zdobywa dla Kosowa średnio po 16,5 punktu w meczu.

Reprezentacja Kosowa (Fot. FIBA.com)
Reprezentacja Kosowa (Fot. FIBA.com)

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

Debiutujący w jakichkolwiek oficjalnych rozgrywkach zespół Kosowa na razie nie sprawił żadnej niespodzianki – przegrywał 68:113 w Słowenii, 63:70 z Ukrainą, 84:105 w Bułgarii oraz 81:91 ze Słowenią. Widać, że u siebie, w Mitrovicy, koszykarze z Kosowa spisują się dużo lepiej, widać, że problemem jest obrona.

Nas najbardziej interesuje gra Dardana Berishy, którego powrót do PLK, do Polfarmeksu Kutno, jest jednym z najbardziej atrakcyjnych ruchów transferowych tego lata. 28-letni strzelec jest drugim strzelcem swojej reprezentacji po Justinie Doellmanie, naturalizowanym Amerykaninie, który występuje w Barcelonie. Doellman rzuca średnio po 18,2 punktu na mecz, Berisha – po 16,5.

W sobotę były gracz reprezentacji Polski nieźle spisał się przeciwko Słowenii, której znów rzucił sporo punktów – w pierwszym meczu było ich 21, teraz 16. Na dodatek Berisha dołożył też do swojego dorobku 8 asyst i zaliczył tylko 2 straty – najmniej w eliminacjach.

Problemem jest jednak skuteczność z dystansu, Berisha nie może się wstrzelić. W sobotę miał tylko 2/8 za trzy, w czterech meczach ma 7/29, czyli 24 proc. Z innych miejsc na boisku, z bliższych odległości, Berisha trafia bardzo dobrze, ma 58 proc. skuteczności za dwa. Kiedy dołoży trójki na lepszym poziomie?

Idealnie byłoby, gdyby wstrzelił się w najbliższą sobotę, w meczu z Bułgarią w Kosowie. Wcześniej reprezentacja z Berishą jedzie na Ukrainę, która ma bilans 3-1 (bez porażki w grupie prowadzi Słowenia) – jedynym spotkaniem, w którym Kosowo ma szansę na sukces, wydaje się właśnie rewanż z Bułgarami. Zakończenie eliminacji pozytywnym akcentem, byłoby czymś ważnym dla młodej reprezentacji.

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

POLECANE