Dardan Berisha znalazł niezwykły klub w Grecji

Share on facebook
Share on twitter

GS Kymis w sześciu poprzednich sezonach wywalczył sześć kolejnych awansów i od 2010 roku przebił się z VII ligi do ekstraklasy. Teraz wzmacnia się byłym reprezentantem Polski.

(fot. Marcin Nadolski/Polfarmex Kutno)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Dardan Berisha 23 stycznia rozwiązał kontrakt z Polfarmeksem Kutno – ze średnią 15,9 punktu w 14 meczach był jego najlepszym strzelcem i czołowym snajperem PLK, ale po serii porażek, które zresztą kończył fatalną skutecznością (12/47 w czterech meczach), podjął decyzję o odejściu z klubu.

Teraz znalazł klub w Grecji, o czym poinformował serwis Basket24.gr. Nowa ekipa Berishy też wymaga pomocy. Drużyna z Kymi zajmuje 13., przedostatnie miejsce w ekstraklasie, ma bilans 5-12, przegrała sześć spotkań z rzędu. Ostatnio – 54:77 u siebie z Panathinaikosem. Berisha ma jej pomóc z walce o utrzymanie.

Warto by było, bo GS Kymis to ostatnio specjalista od awansów. Od sezonu 2010/11 drużyna nie robi nic, tylko wygrywa kolejne ligi – najpierw trzy lokalne, a potem amatorską, półprofesjonalną i zaplecze ekstraklasy. Teraz jednak oczywiście wytraciła prędkość.

A Grecja staje się w tym sezonie miejsce, do którego trafiają gracze odchodzący z PLK – przed Berishą byli nimi Justin Jackson i Jerel Blassingame, którzy zaczynali rozgrywki w Słupsku. J-Blass po trzech meczach już jest najlepszym strzelcem Promitheas Patras (14,7 punktu), który jest na dziewiątym miejscu w tabeli, a Jackson notuje po 6,0 punktu i 3,0 zbiórki dla czwartego Arisu.

ŁC

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

 

POLECANE