Darrell Harris czeka na Andrzeja Dudę. AZS bez ciśnienia

Darrell Harris czeka na Andrzeja Dudę. AZS bez ciśnienia

Share on facebook
Share on twitter

Amerykanin, przy pomocy AZS Koszalin, King Szczecin oraz prezydenta Kołobrzegu, zebrał wszystkie dokumenty potrzebne do uzyskania polskiego obywatelstwa. Teraz musi czekać.

Darrell Harris (Fot. Plk.pl)
Darrell Harris (Fot. Plk.pl)

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

32-letni Darrell Harris od 2009 roku spędził w PLK już sześć sezonów, był w tym czasie czołowym środkowym ligi. W najbliższych rozgrywkach znów będzie reprezentował AZS Koszalin.

Harris, który kilka lat temu wziął ślub z Polką, czeka też na polskie obywatelstwo. – To bardzo długi proces. Wysłałem wszystkie potrzebne dokumenty, także te, które zebrałem w USA, do prezydenta Andrzeja Dudy. I czekam – prezydent może podjąć decyzję na tak lub na nie – mówi koszykarz, który wysłał wszystkie potrzebne dokumenty do MSWiA.

W AZS podkreślają, że choć pomagali Harrisowi w skompletowaniu dokumentacji, to Amerykanin dużą pomoc uzyskał także od działaczy King Szczecin, gdzie grał w sezonie 2014/15, a także od prezydenta Kołobrzegu, w którym występował przez trzy lata.

W Koszalinie mieli świadomość, że procedura nadania obywatelstwa Harrisowi może się przeciągać. W klubie nie ma związanej z tym nerwowości. – Mamy tylko trzech graczy z USA, nie planujemy zatrudniania kolejnego, więc występy Darrella jako Amerykanina nie są dla nas żadnym problemem – mówi menedżer klubu Damian Zydel.

Poza Harrisem dwaj amerykańscy gracze AZS to rozgrywający Ramon Nelson oraz skrzydłowy Kenneth Manigault.

ŁC

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

POLECANE

tagi

NBA

Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08