PRAISE THE WEAR

David Logan szaleje u Tomasa Pacesasa

David Logan szaleje u Tomasa Pacesasa

Amerykanin, którego kiedyś obdarowaliśmy polskim paszportem, świetnie rozpoczął sezon w Lietuvosie Rytas Wilno. Statystyki ma wręcz rewelacyjne.

David Logan (Fot. YouTube)
David Logan (Fot. YouTube)

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

David Logan od tego sezonu występuje w utytułowanym klubie z litewskiej stolicy, prowadzonym przez Tomasa Pacesasa. W pierwszych dwóch spotkaniach LKL zanotował statystyki, które dały mu tytuł gracza tygodnia na Litwie. Notował średnio 26,5 punktu przy skuteczności z gry 59 proc. oraz po 6 asyst na mecz. Trafił aż 11 z 19 trójek.

Na inaugurację ligi Lietuvos grał z Nevėžis, wygrał łatwo 89:70, a Logan zdobył 32 punkty, trafiając 6 z 9 rzutów z dystansu i 7 z 9 rzutów za 2 punkty. Dodał 2 zbiórki i 7 asyst.

W drugim spotkaniu, które zakończyło się wyjazdowym zwycięstwem 86:68 z Pieno Żvaigzdes, w 25 minut „Devidas Loganas” uzyskał z kolei 21 punktów (5/10 za trzy), 5 asyst i 2 przechwyty.

W wileńskim klubie występuje oczywiście także Adam Łapeta. Wychodzi zwykle w pierwszej piątce, ale nie gra długo, jak dotąd średnio po 12,5 minuty na mecz. Oczywiście poza Lietuvos i Żalgirisem Kowno liga litewska oczywiście do najmocniejszych nie należy. Znacznie trudniejszy test nadejdzie dla Logana i Pacesasa w europejskich pucharach – od października rozpoczną występy w Eurocup.

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.