Deandre Ayton na dopingu – aż 25 meczów zawieszenia

Środkowy Phoenix Suns, Deandre Ayton, został złapany na stosowaniu zakazanych przez NBA leków moczopędnych. Nałożona została na niego kara 25 meczów zawieszenia. Ayton będzie się odwoływał.
Deandre Ayton / fot. wikimedia commons

Deandre Ayton, środkowy Phoenix Suns i 1. numer draftu 2018 zaliczył bardzo udany występ na inaugurację obecnego sezonu. W nieoczekiwanym zwycięstwie 124:95 z Sacramento Kings zdobył 18 punktów, zebrał 11 piłek i rozdał 4 bloki w 33 minuty gry.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Suns będą musieli przez najbliższe tygodnie radzić sobie bez swojego środkowego. Według doniesień Adriana Wojnarowskiego, Ayton został przyłapany na stosowaniu zakazanych przez NBA diuretyków, czyli leków moczopędnych, które stosuje się najczęściej, aby zamaskować używanie innych środków dopingowych.

Środkowy Phoenix został więc zawieszony przez NBA na 25 spotkań. Jednocześnie Związek Zawodników planuje złożyć wniosek o arbitraż w imieniu Aytona, który miałby sprawić, że kara zostanie obniżona lub w ogóle zniesiona (powołanie się na zapis w CBA o niezamierzonym spożyciu.

Inny z dziennikarzy ESPN, Bobby Marks podaje, że 25-meczowa przerwa Aytona będzie kosztowała go 2,17 miliona dolarów.