• Home
  • NBA
  • DeAndre Jordan dogadał się z Mavs – tym razem ich nie wystawi

DeAndre Jordan dogadał się z Mavs – tym razem ich nie wystawi

Share on facebook
Share on twitter

W piątek DeAndre Jordan oficjalnie odrzucił opcję w kontrakcie z Clippers, a już w sobotę, po raz drugi w karierze, błyskawicznie porozumiał się z Dallas Mavericks. Umowa ma opiewać tylko na rok.

DeAndre Jordan / fot. wikimedia commons

adidas Dame D.O.L.L.A.  – w takich butach szaleje Damian Lillard! >>

O tym, że DeAndre Jordan i Mavs znów kręcą ze sobą, pisaliśmy jeszcze wczoraj. Dziś prognozy się potwierdziły, bo 30-latek ustalił już warunki umowy z zespołem z Teksasu. Na razie obie strony mają porozumienie słowne, a jak dobrze wiemy z historii, słowo zawsze można wycofać. Tak było trzy lata temu, gdy Jordan najpierw dogadał się z Dallas, by potem podpisać jednak kontrakt z Clippers.

Ale teraz raczej nikt nie będzie go w Los Angeles zatrzymywać, dlatego wszystko wskazuje na to, że tym razem DeAndre danego słowa już nie zmieni. Jak potwierdziły źródła portalu ESPN, środkowy ma podpisać umowę o wartości nieco ponad 24 milionów dolarów za jeden rok gry. Jordan dokładnie tyle samo zostawił na stole w Mieście Aniołów, nie wykorzystując opcji gracza w umowie.

Jordan był numerem jeden dla Mavs tego lata i kimś, kto ich zdaniem doskonale uzupełnia się z młodym trzonem drużyny. Fani drużyny z Dallas już widzą oczyma wyobraźni piłki od Luki Doncica łapane przez Jordana gdzieś nad obręczą. Odejście środkowego z Clippers oznacza, że o rolę startera w swojej nowej drużynie powalczy Marcin Gortat, który kilka dni temu trafił do L.A.

Tomek Kordylewski

adidas Dame D.O.L.L.A.  – w takich butach szaleje Damian Lillard! >>