REDAKCJA

Deividas Loganas bohaterem Wilna!

Deividas Loganas bohaterem Wilna!

Długo mu nie szło, pudłował wręcz fatalnie, ale w decydującym momencie nie zawiódł. Amerykanin z polskim paszportem wygrał dla Lietuvos Rytas środowy mecz z Chimkami w EuroCup.

David Logan (Fot. YouTube)
David Logan (Fot. YouTube)

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

Mecz w wileńskiej Siemens Arena zakończył się wygraną Lietuvos Rytas 93:91 i był tak wyrównany, jak wskazuje wynik. Na 33 sekundy do końca rozgrywający gości Earl Rowland trafił dwa wolne na remis. Dogrywka wisiała w powietrzu, ale ostatnie słowo należało do Davida Logana.

To do niego powędrowała piłka w najważniejszej akcji. I kiedy już wydawało się, że pilnujący go Nobel Boungou-Colo zdoła ustać przy niższym i szybszym rywalu, ten w ostatniej chwili zwiódł go na tyle, aby oddać trudny rzut z odległości 6,5 metra, po którym piłka odbiła się od tablicy i wpadła do kosza, dając zwycięstwo gospodarzom. W Top 10 najlepszych zagrań 6. kolejki wyżej znalazł się jedynie efektowny wsad nad trzema obrońcami Rashada Jamesa z Cedevity Zagrzeb.

A przecież jeszcze na 4 minuty przed końcem spotkania były reprezentant Polski miał na swoim koncie tylko 8 punktów i słabiutkie 3/10 w rubryce rzutów z gry (2/9 z dystansu). Jednak od tamtego momentu aktywował tryb bestii i wziął ciężar meczu na swoje barki.

Przestrzelił jeszcze jeden rzut zza łuku, ale poza tym trafił wszystkie trzy próby z gry, dorzucił dwa wolne i zanotował asystę do Drew Gordona. Wyszło więc na to, że zdobył w tym fragmencie pojedynku 8 z 10 „oczek” jego drużyny, mając również swój udział przy dwóch pozostałych.

Co ciekawe, statystycznie był to jego drugi najgorszy występ w tej edycji EuroCup. Zakończył go z 16 punktami i 5 asystami, podczas gdy jego średnie w pięciu meczach (bilans 2-3) wynoszą 19 pkt., 4,4 zb., 7,8 as. i 1,2 prz. Aktualnie jest czwartym strzelcem i trzecim asystującym rozgrywek.

Logana do Wilna ściągnął latem Tomas Pacesas, który na stanowisku trenera pracuje tam od poprzedniego sezonu. W barwach Lietuvosu występuje również Adam Łapeta, ale on w 5 meczach pucharowych zanotował w sumie tylko 9 pkt. i 17 zb. Odrobinę lepiej idzie mu w litewskiej ekstraklasie, gdzie notuje średnio 3,8 pkt. oraz 3,2 zb.

Podobnie jak w Europie na krajowym podwórku naturalnie bryluje natomiast Logan. 33-latek przewodzi ligowej klasyfikacji strzelców ze średnią 19,9 pkt., a dodatkowo co mecz dokłada także 2,7 zb. i 3,9. as. Po 11 kolejkach Lietuvos prezentuje bilans 8-3 i zajmuje drugie miejsce w tabeli zaraz za Żalgirisem Kowno, który na Litwie rządzi niepodzielnie od sześciu lat.

MO

POLECANE

tagi

Zgryźliwi powiedzieliby, że było to widowisko przeznaczone największym kibicom koszykówki. Przede wszystkim jednak miało duże znaczenie dla obu ekip – wynik meczu może być istotny na koniec sezonu zasadniczego.
8 / 12 / 2022 22:20

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami