• Home
  • NBA
  • DeMar DeRozan – tak zaczynali późniejsi MVP!

DeMar DeRozan – tak zaczynali późniejsi MVP!

Share on facebook
Share on twitter

W czterech pierwszych meczach sezonu DeMar DeRozan zdobył 145 punktów i ani razu nie zszedł poniżej 31 punktów. Ostatnio dokonywali tego Kevin Durant, Kobe Bryant i Michael Jordan.  

(Fot. Wikimedia Commons)
(Fot. Wikimedia Commons)

To są buty gwiazd NBA >>

27-letni lider Toronto Raptors kontynuuje swoją rewelacyjną passę – w środowym, wygranym 113:103 pojedynku z Washington Wizards, już po raz drugi zaaplikował rywalom 40 punktów. Trafił przy tym 14 z 23 rzutów z gry, 11 z 16 wolnych, a dodatkowo zapisał na swoim koncie także 5 zbiórek, 5 asyst i 2 bloki.

– Człowieku, on teraz gra na zupełnie innym poziomie– powiedział o koledze Kyle Lowry. – Sprawia, że moje życie, życie wszystkich graczy w zespole jest znacznie łatwiejsze. Ratuje posiadania, kreuje posiadania, kreuje ofensywę. I trafił dzisiaj trójkę.

Tak, to chyba jedyny słaby punkt w grze DeRozana – brak rzutów z dystansu. W tym sezonie lider Raptors ma 1/6 za trzy.

Wróćmy do punktów – DeRozan 40 rzucił też na inaugurację Detroit Pistons, a w pozostałych dwóch spotkaniach uzbierał 32 i 31. Ostatnimi trzema zawodnikami, którym udało się zaliczyć podobny start, byli Kevin Durant (2011 rok), Kobe Bryant (2005) oraz Michael Jordan (1986). Warto odnotować, że każdy z nich góra trzy lata później odbierał swoją pierwszą nagrodę MVP sezonu zasadniczego.

Po czterech meczach DeRozan może pochwalić się średnią na poziomie 36,3 pkt. Na lepszą zapracował tylko Russell Westbrook, który w klasyfikacji strzelców wyprzedza go o 1,5 pkt. Trzeci Damian Lillard zdobywał przeciętnie o 3,7 pkt. mniej.

Jestem po prostu studentem tej gry. Pracuję ekstremalnie ciężko w przerwie letniej, ekstremalnie ciężko – zdradzał dziennikarzom w środę były 9. numer draftu. – Byłem już w każdego rodzaju sytuacji. Od finałów Konferencji Wschodniej, przez Mecz Gwiazd, aż po wygranie złotego medalu na igrzyskach. Nie ma zbyt wielu rzeczy, których bym jeszcze nie widział. Po prostu staram się zebrać te doświadczenia do kupy, kiedy wychodzę na parkiet.

Też możesz mieć buty, w których grają najlepsi koszykarze NBA >>

Najwyraźniej podpisany latem kontrakt, na którego mocy za 5 lat gry zarobi 139 mln dolarów, oraz wywalczone z reprezentacją złoto olimpijskie w Rio de Janeiro, dały DeRozanowi porządny zastrzyk motywacji. Wygrywając 56 spotkań i awansując do finału konferencji w poprzednich rozgrywkach, poprzeczkę zawiesił sobie bardzo wysoko. Zrobić kolejny krok naprzód będzie mu bardzo trudno, ale widać, że ma na to wielką ochotę.

A okazję do przedłużenia świetnej serii będzie miał w piątek w hali Air Canada Center w Toronto, gdzie Raptors (bilans 3-1) podejmą Miami Heat (2-2).

Mateusz Orlicki