DeMarcus Cousins z mopem, Joel Embiid ma polewkę

DeMarcus Cousins z mopem, Joel Embiid ma polewkę

Share on facebook
Share on twitter

Godzinę po planowanym rozpoczęciu spotkania Philadelphia 76ers – Sacramento Kings ogłoszono, że mecz się jednak nie odbędzie. Rozpuścił się lód, na którym ułożono boisko i parkiet był mokry.

Najfajniej zareagował oczywiście Joel Embiid, który akurat w środę mógł się spodziewać więcej minut na boisku – limit czasowy podniesiono mu z 24 na 28:

Jak to możliwe, że w Wells Fargo Center pojawił się taki problem, skoro zawsze jest tak, że parkiet rozkłada się na lodzie, z którego korzystają hokeiści Philadelphia Flyers?

Z doniesień amerykańskich mediów wynika, że z jednej strony środa była na północno-wschodnim wybrzeżu USA nadzwyczaj ciepłym dniem jak na koniec listopada, a z drugiej – zawinił człowiek. Według źródeł „The Philadelphia Inquirer” jeden z pracowników obiektu po prostu zapomniał obniżyć temperaturę w hali.

Koszykarze już na porannym treningu rzutowym zauważali, że parkiet jest wilgotny i śliski, na rozgrzewce było jeszcze gorzej. DeMarcus Cousins chwycił za mopa i pomagał służbom porządkowym w wycieraniu boiska, ale nie miało to sensu.

https://www.youtube.com/watch?v=kVuSV185GJM

Nowa data meczu nie została jeszcze ustalona. Środowe spotkanie było trzecim odwołanym w NBA w 2016 roku – 23 stycznia nie rozegrano spotkań Sixers – Celtics oraz Wizards – Jazz ze względu na burzę śnieżną na wschodnim wybrzeżu.

W takich butach gwiazdy NBA wycierają czasem parkiet… >>

POLECANE

Ministerstwo zdrowia na Litwie rekomendowało przełożenie spotkania Euroligi z Olimpią Mediolan lub rozegranie go bez kibiców. Do meczu jednak dojdzie – Żalgiris Kowno przy wypełnionej do ostatniego miejsca hali zagra jutro z Włochami.

tagi

Już drugi raz w tym sezonie zespół z Ostrowa okazał się lepszy od faworytów z Gdyni. BM Slam Stal pokonała Arkę 63:62, głównie dzięki bardzo dobrej grze w obronie. Kto wie, może pozwoli to jeszcze włączyć się do walki o playoff.
28 / 02 / 2020 19:44

NBA

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08