DeMarcus Cousins wraca – Warriors poza zasięgiem?

Share on facebook
Share on twitter

Jeśli słynny środkowy wróci na poziom sprzed 2-3 sezonów, sprawę mistrzostwa NBA będzie można uznać za niemal rozstrzygniętą. Pytanie jednak, czy po tak poważnej kontuzji i długiej przerwie będzie grał aż tak dobrze.

DeMarcus Cousins / fot. wikimedia commons

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>

Oficjalnie potwierdzone! Steve Kerr przyznał dziennikarzom, że DeMarcus Cousins (28 lat, 211 cm) zakończył rehabilitację i jest już gotowy do gry w Golden State Warriors – Zadebiutuje w okolicy 18 stycznia i meczu z Los Angeles Clippers – powiedział trener mistrzów NBA. Nie wykluczył, że nastąpi to nawet kilka dni wcześniej, np. w meczu z Pelicans, byłym klubem Cousinsa.

Słynny środkowy pauzował niemal dokładnie przez rok. 26 stycznia 2018 zerwał ścięgno achillesa w meczu Nowego Orleanu przeciwko Rockets. Przed obecnym sezonem podpisał z Warriors roczną umowę, wartą tylko 5.3 miliona dolarów. Powszechnie uznano, że nawet wobec tak poważnej kontuzji (zwłaszcza dla środkowego) jest to inwestycja warta ryzyka.

Mistrzowie NBA mają w tym sezonie wzloty i upadki, problemy z kontuzjami oraz międzyludzkie kontrowersje w drużynie. Jednak – mimo tego wszystkiego – są na 2. miejscu w Konferencji Zachodniej (bilans 27-14) i pozostają najpoważniejszym kandydatem do zdobycia tytułu.

„Boogie” w formie bardzo by to prawdopodobieństwo wygranej zwiększył, nawet zakładając, że może nie byłoby łatwo wpasować go w obecny system. W poprzednim sezonie w barwach Pelicans notował doskonałe średnie na poziomie 25.1 punktu, 11 zbiórek, 5.4 asysty i 1.6 bloku na mecz. Trafiał ok. 47% rzutów z gry i 75% wolnych. Jeśli choć zbliży się do poprzedniej dyspozycji, Warriors znów powinni być poza zasięgiem.

RW

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>
NBA

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51