DeMarcus Cousins zrobił róznicę – Rockets pokonani

Golden State Warriors z pretizowym zwycięstwem – osłabieni brakiem Kevina Duranta pokonali Houston Rockets 106:104, a DeMarcus Cousins zdobył 27 punktów. W trzech poprzednich meczach w tym sezonie wygrywał zespół z Teksasu.

DeMarcus Cousins / fot. wikimedia commons

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Faworytami tego meczu byli Rockets. Mogli liczyć na wszystkich swoich podstawowych zawodników w przeciwieństwie do Warriors, którzy przystępowali do tego pojedynku bez Kevina Duranta. Grali u siebie, a dodatkowo w tym sezonie już trzykrotnie pokonywali aktualnych mistrzów NBA.

Koszykarze Golden State nie pozwolili jednak na czwartą wygraną Rockets. Mecz toczył się cały czas pod dyktando Warriors, którzy dopiero na samym końcu stracili przewagę. Jeszcze na początku czwartej kwarty prowadzili +14, ale w ostatnich minutach nie potrafili trafić z gry, co pozwoliło Rockets wrócić do tego spotkania. Jednak czasu było zbyt mało, Golden State wygrali 106:104.

W buty Duranta wszedł DeMarcus Cousins, który zdobył 27 punktów, miał 8 zbiórek i 7 asyst. To punktowo najlepszy mecz sezon środkowego Warriors.

Najskuteczniejszym graczem był Klay Thompson, który zdobył 30 punktów trafiając przy tym 5 razy za 3 punkty. 29 zdobył lider Rockets, James Harden. Najlepszy strzelec NBA miał problemy ze znalezieniem skuteczności – trafił zaledwie 2 z 12 rzutów za 3.

Warriors z bilansem 46-21 są na 1. miejscu w Konferencji Zachodniej, a Rockets zrównali się bilansem z Oklahoma City Thunder, 42-26, i zajmują 4. miejsce.

MVP tegorocznych finałów Energa Basket Ligi nie zagra w następnym sezonie w Ostrowie Wielkopolskim. Według nieoficjalnych informacji, Jakub Garbacz skorzysta z klauzuli w dwuletnim kontrakcie i poszuka innego klubu, ponieważ Stal nie ma zagwarantowanego miejsca w fazie grupowej europejskich pucharów.
24 / 06 / 2021 16:47
Przemysław Zamojski, najbardziej utytułowany polski zawodnik w historii i olimpijczyk na Tokio, postanowił zakończyć karierę w koszykówce 5×5. Doświadczony gracz chce skupić się jeszcze na występach w wersji 3×3.
24 / 06 / 2021 15:33

To była prawdziwa wojna w meczu numer siedem między Bucks a Nets. Nie starczyło 48 punktów Kevina Duranta. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, a w niej lepsi okazali się gracze z Milwaukee, którzy wygrali 115:111 i wyrzucili zawodników Brooklynu za burtę w play-off.
20 / 06 / 2021 11:48
Hapoel Holon, w którym od niedawna z powodzeniem występuje Michał Sokołowski, pokonał w trzecim meczu ćwierćfinału play-off izraelskiej Winner League 85:76 Ironi Ness Ziona. Wygrana w serii do dwóch zwycięstw dała drużynie “Sokoła” awans do strefy medalowej, a skrzydłowy znów był jedną z ważniejszych postaci na parkiecie.