PRAISE THE WEAR

Denis Ikovlev: Byłem faulowany. Ale to jest Stelmet

Denis Ikovlev: Byłem faulowany. Ale to jest Stelmet

– Wszedłem pod kosz, obróciłem się i wtedy straciłem równowagę, dostałem też w głowę. Gwizdka nie było. Takich rzeczy się spodziewasz, jak grasz ze Stelmetem – powiedział po porażce w półfinale Pucharu Polski kapitan Turowa.

(fot. Paweł Skraba/Plk,.pl)

PLK – znasz się na koszu, wygrywaj w zakładach! >> 

Gorący półfinał Stelmetu z Turowem zakończył się zwycięstwem mistrza Polski 69:64. Walka trwała do końca, 7 sekund przed końcem Łukasz Koszarek trafił z wejścia na 65:64.

Potem, po przerwie na żądanie atakował Turów. Piłkę dostał Denis Ikovlev, który grał z obwodu jeden na jednego z Nemanją Djurisiciem. Próbował mijać go piwotem, po obrocie wyszedł w górę, ale spadł na parkiet po mocnym kontakcie z Czarnogórcem.

Faulowani koszykarze Stelmetu dorzucili cztery punkty z wolnych i wygrali 69:64.

Zaraz po zejściu z boiska zapytaliśmy Ikovleva o jego ostatnią akcje. Czy był faulowany? – Tak mi się wydaje, zostałem uderzony w głowę, nie było gwizdka. To jest Stelmet – odpowiedział Ukrainiec.

Jak z jego perspektywy wyglądała ta akcja? – Wszedłem pod kosz, obróciłem się i wtedy straciłem równowagę, dostałem też w głowę. Takich rzeczy się spodziewasz, jak grasz ze Stelmetem – powtórzył.

Walczyliśmy, to była bitwa. Trzymaliśmy się ich, nie uciekli nam, prowadziliśmy. Zatrzymaliśmy ich poniżej 70 punktów. To frustrujące przegrać mecz w ten sposób – zakończył zdenerwowany Ikovlev.

O sytuację pytaliśmy też trenerów na konferencji prasowej. Zresztą szkoleniowiec Mathias Fischer sam zaczął o niej mówić w swoim pomeczowym komentarzu: – Jestem bardzo ciekawy, będę się patrzył na wideo, dlaczego w ostatnich sekundach tego faulu nie dostaliśmy.

Poproszony o skomentowanie słów Ikovleva, Fischer stwierdził już tylko: – Nie będę komentował słów Denisa, bo jeszcze coś pójdzie na moje konto i będę musiał karę płacić.

Denis Ikovlev wszedł, zderzył się z Nemanją Djurisiciem… – zaczął Artur Gronek, poproszony o opisanie, jak wyglądała ta akcja z jego perspektywy. I zawiesił głos.

Faulu nie było?

A kroki były?

No właśnie, były?

Nie wiem, sędziowie są od tego, by to ocenić. To jest ich praca. Nasza praca to przygotować zespół, a nie oceniać sytuacje.

Konferencję zakończył Łukasz Koszarek, który opowiadał o swojej kluczowej akcji. – Nikt się chyba tego nie spodziewał, nie? – zaśmiał się kapitan Stelmetu. – Denis Ikovlev podszedł blisko, minąłem go, wszedłem… Co, nikt nie pyta czy był kontakt?

Nie, takiego pytania nie było.

ŁC

PLK – znasz się na koszu, wygrywaj w zakładach! >> 

POLECANE

tagi

Gdy na stałe zmienił Igora Milicicia na stanowisku pierwszego trenera, wielu łapało się za głowę. Sam szkoleniowiec podkreśla, że jest wdzięczny władzom klubu za zaufanie. Andrzej Urban poprowadzi “Stalówkę” przynajmniej podczas dwóch kolejnych sezonów!
20 / 03 / 2023 21:40
Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.