Derby dla Anwilu – Ricky Ledo rozstrzelał Toruń

Ricky Ledo w trzeciej kwarcie zdobył 16 punktów (w sumie 22), dzięki czemu Anwil Włocławek odskoczył i wygrał w Toruniu z Polskim Cukrem 102:86.
Ricky Ledo / fot. BCL

W zespole Polskiego Cukru mecz rozpoczął mający problemy z plecami Alade Aminu, ale wyraźnie unikał podkoszowej walki wręcz. Anwil więc już w pierwszych minutach zaznaczył swoją przewagę bliżej kosza. Shawn Jones i Krzysztof Sulima zbierali w ataku, a Amerykanin także ze sporą łatwością punktował.

Torunianie byli w stanie jednak odpowiedzieć. Bardzo ważny impuls z ławki dał Kyle Weaver, który już w pierwszej kwarcie uzbierał 9 punktów. Anwil prowadził po 10 minutach 22:19.

Gospodarze z minuty na minutę grali coraz lepiej, przede wszystkim w obronie i po trójce Karola Gruszeckiego wyszli na prowadzenie. Anwil z Chrisem Dowe na rozegraniu wyglądał w ataku nieco bezradnie i dopiero powrót na parkiet Jonesa i Tony’ego Wrotena rozruszał ofensywę włocławian, dzięki czemu goście wrócili na prowadzenie – 47:42 po 20 minutach.

Pierwsze minuty trzeciej kwarty należały do Ricky’ego Ledo. Amerykanin do przerwy trafił 1 rzut z 10 prób, by zaraz potem trafić 3 trójki z rzędu (w sumie 16 punktów w kwarcie) i wyprowadzić Anwil na prowadzenie +14.

Kroku gwiazdorowi próbował dotrzymać Chris Wright, które także trafił kilka rzutów z rzędu (również 16 punktów w kwartę) i jeszcze trzymał w grze Polski Cukier. Goście jednak prowadzili po trzech kwartach 80:67.

Kolejnym graczem, który na chwilkę zdominował całą grę był Tony Wroten. Amerykanin wbrew skautingowi mijał także w prawo i z łatwością punktował po kolejnych akcjach 1 na 1, także tyłem do kosza. Wroten jednak chwilę potem się zagotował i po bezmyślnym uderzeniu Jakuba Schenka wyleciał z parkietu.

Anwil jednak nie odczuł tej straty. Na parkiet wrócił Ledo, który prowadził zespół do ostatniej minuty. Pomógł mu w ataku skuteczny Rolands Freimanis i włocławianie wygrali pewnie 102:86.

Pełne statystyki znajdziesz TUTAJ.

Reprezentant Polski w koszykówce 3×3 oraz legenda Polpharmy Starogard Gdański – gościem Kamila Chanasa jest „Money in the Bank” Michael Hicks! Mieszkający w naszym kraju Amerykanin opowiada o swojej karierze i planach na przyszłość. Świetne show!

Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Wolf Blitzer, jeden z najsłynniejszych amerykańskich dziennikarzy, przerwał swój program w stacji CNN, aby poinformować o końcu kariery Marcina Gortata. Autor – na co dzień kibic Washington Wizards – polskiemu zawodnikami za osiągnięcia na parkiecie oraz to, co robi poza boiskiem, m.in. dla polskiej społeczności.
18 / 02 / 2020 10:21