Derby dla Torunia – wielkie trójki Glenna Coseya

Strzelecki koncert w ostatniej kwarcie i 3 celne trójki z rzędu Glenna Coseya dały Polskiemu Cukrowi w regionalnych derbach z Anwilem Włocławek. Najlepszy mecz w sezonie zagrał Aaron Cel, który zdobył 20 punktów.

Under Armour Curry 3ZERO „Black/White” – super buty w super cenie! >>

Anwil rozpoczął dobrze, a mógł jeszcze lepiej. Prowadził bowiem 8:3, potem 11:5, ale nie odskoczył na dobre, ponieważ marnował kolejne prezenty. Polski Cukier zaliczał bowiem stratę za stratą, miał 9 kwarcie i aż 17 w pierwszej połowie (!!), niektóre były wręcz szokujące.

Gospodarze dogonili jednak Anwil po rewelacyjnej zmianie, jaką dał DJ Newbill. Amerykański rzucający trafił 2 trójki z rzędu i doprowadził do remisu 15:15 na koniec pierwszej kwarty. Chwilę później poprawił trzecim celnym rzutem z dystansu – zdobył 11 punktów w ciągu pierwszych 5 minut na boisku.

Do przerwy Anwil minimalnie prowadził 34:33, dzięki szybkim atakom Jaylina Airingtona i temu, że nie tracił piłki aż tak często, jak gospodarze.

Po przerwie grace „Pierników” byli już bardziej skoncentrowani, zaczęło też wpadać z dystansu. Trójki w 3. kwarcie trafili Aaron Cel, Karol Gruszecki i Glenn Cosey, zrobiło się 54:50 dla gospodarzy, ale Anwil był blisko, m.in. dzięki bardzo dobrym minutom Josipa Sobina.

Torunianie wygrali ten mecz, ponieważ mieli więcej opcji w ataku. W czwartej kwarcie kilka dobrych zagrań pokazał Cel (20 pkt.), po obu stronach parkietu rewelacyjnie powalczył Krzysztof Sulima, a potem końcówkę i mecz przejął Glenn Cosey (5/7 z dystansu)– w ostatnich 2 minutach trafił 3 razy z rzędu za 3 punkty i w hali zabrzmieć chóralne „Derby dla Torunia!”

*
Pełne trybuny, gorąca atmosfera, regionalna rywalizacja – oby jak najwięcej takich meczów. Świetna robota także kibiców z Włocławka, szkoda, że na ligowych meczach wyjazdowych tak zorganizowane grupy fanów nie zdarzają się częściej.

Jest pierwszy zawodnik z kontuzją w bańce w Orlando. Rajon Rondo doznał złamania prawego kciuka i wypada z gry na 6-8 tygodni, co nie jest dobrą wiadomością dla fanów Los Angeles Lakers. Problem na obwodzie jest podwójny, bo nie zagra Avery Bradley.
13 / 07 / 2020 9:44
Gościem Kamila Chanasa w najnowszym odcinku podcastu jest Mateusz Jodłowski, agent koszykarski. Ciekawa rozmowa o mniej znanych szczegółach pracy wokół profesjonalnego basketu w Polsce.

Dwóch nowych Amerykanów jednego dnia. PGE Spójnia ogłosiła w sobotę transfery nowych graczy. Ricky Tarrant to strzelec, który bił rekordy w Turcji, a Troy Simons to debiutant, specjalizujący się w rzutach z dystansu.
12 / 07 / 2020 12:18
Poprzedni sezon dla Energa Kotwicy Kołobrzeg nie był udany – „Czarodzieje z Wydm” zajęli ostatecznie 14., ostatnie miejsce w 1. lidze. W nadchodzących rozgrywkach zespół nie zamierza znów pałętać się na dole tabeli, a pomóc mają w tym solidne transfery.
8 / 07 / 2020 10:53
1 / 05 / 2020 11:53
23 / 03 / 2020 12:34