Derrick Rose blisko Cavs – czy on może jeszcze wypalić?

Share on facebook
Share on twitter

Gdyby MVP z 2011 roku był w stanie rozegrać jeden porządny sezon w całości, ten transfer mógłby być ważny. Na razie może być tylko głośny.

(Fot. Wikimedia Commons)

Buty Derricka Rose’a – ta cena, to okazja! >>

Każdy fan NBA wie, że po Derricku Rose, MVP ligi w 2011 roku, zostało tylko wspomnienie. I to odległe. Poważne kontuzje zahamowały jego karierę, zresztą nawet poprzedni sezon kończył się dla 28-letniego rozgrywającego kolejną z nich – tym razem zerwaną łąkotką w lewym kolanie.

Teraz, przez kilka ostatnich dni głośno było o możliwym przejściu Rose’a do Milwaukee Bucks, ale już pojawił się nowy temat, znacznie bardziej atrakcyjny:

Rose zdobywał w minionych rozgrywkach średnio 18,0 punktu oraz 4,4 asysty dla New York Knicks. Statystycznie nawet nieźle, ale co z tego, jeśli zespół nie wygrywał i wzbudzał raczej śmiech niż podziw? Także dzięki Rose’owi, któremu w styczniu zdarzyło się opuścić mecz bez poinformowania klubu.

Gdyby Rose podpisał roczny kontrakt z Cavs, byłby to typowy zabieg w wykonaniu byłej gwiazdy, która sama nikogo już do zwycięstw nie poprowadzi. W Cleveland na pewno pojawiłby się wtedy lepszy zmiennik dla Kyriego Irvinga niż Deron Williams, ale też na pewno nie zbawca, który nagle wywróciłby hierarchię na szczycie NBA.

Choć przy wzmocnieniach Boston Celtics Cavs nie mogą siedzieć bezczynnie. Przynajmniej coś się zaczęło dziać.

Buty Derricka Rose’a – ta cena, to okazja! >>

https://www.youtube.com/watch?v=PNGxLxhTTVY

POLECANE

Po ostatniej fali zwolnień, odejść i zawieszeń w składzie BM Slam Stali zostało 5 graczy na poziomie ekstraklasy. Już jutro, w sobotę, ostrowianie zagrają w Dąbrowie Górniczej. Debiut Łukasza Majewskiego w roli trenera zapowiada się więc dość egzotycznie.