• Derrick Rose – zwycięski powrót do Chicago

Derrick Rose – zwycięski powrót do Chicago

Były rozgrywający Bulls miał 15 punktów i 11 asyst, Joakim Noah dodał 16 punktów i 9 zbiórek, a ich New York Knicks wygrali mecz 117:104.

(Fot. Wikimedia Commons)

W takich butach gra Derrick Rose >>

To było pierwsze spotkanie Derricka Rose’a i Joakima Noaha ze swoją byłą drużyną. Obaj dostali owację podczas prezentacji, choć na Rosa też buczano, gdy dostawał piłkę na początku meczu. Podczas przerwy w pierwszej kwarcie na telebimach w United Center wyświetlono krótki film przypominający ich lata gry dla Bulls.

Ale oni grają teraz dla Knicks. I nie dołączyli się do chicagowskiego świętowania tytułu dla baseballistów Cubs. Przyjechali po wygraną i dopięli swego.

Rose i Noah nie byli najlepszymi graczami Knicks – 27 punktów (10/15 z gry!) zdobył Kristaps Porzingis, 25 punktów dodał Carmelo Anthony, a 17 (8/10 z gry) Courtney Lee. Ale rozgrywający i środkowy Knicks mieli swoje momenty.

Goście zaczęli od wysokiego prowadzenia, ale kluczowy dla wyniku moment miał miejsce dopiero na początku czwartej kwarty. Knicks zaczęli ją od zrywu 10:0 i powiększyli swoją przewagę do 94:81. Utrzymali ją już do końca.

Też możesz mieć buty, w których gra Derrick Rose >>

I po najlepszym od 20 lat początku Bulls (3-0) pozostało już tylko wspomnienie – drużyna z Chicago przegrała dwa mecze z rzędu. W piątek 35 punktów zdobył dla Bulls Dwyane Wade, a 25 dodał Jimmy Butler.