• Home
  • Europa
  • Deszcz trójek i rekord ACB – w Polsce też niedawno padł

Deszcz trójek i rekord ACB – w Polsce też niedawno padł

Share on facebook
Share on twitter

W niedzielnym pojedynku ligi hiszpańskiej Obradoiro – Real Madryt (93:102) zawodnicy obu drużyn trafili niezwykłe 36 rzutów z dystansu. To najlepszy wynik w historii ACB.

Joycee Carroll / fot. wikimedia commons

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>

Niezwykły wyczyn był możliwy, ponieważ wysoka skuteczność dopisywała obu zespołom. Gospodarze (Obradoiro) trafili 17 z 33 prób (52%), a „Królewscy” nawet trochę lepsze 19 z 36 rzutów (53%). Łącznie obie drużyny trafiły więcej trójek niż rzutów za 2 punkty (36-30).

Kto się wyróżnił? W Obradoiro 6 rzutów z dystansu (na 9 prób) trafił Litwin Eimantas Bendzius, były gracz Trefla Sopot. Aż 7 (na 10 prób) na punkty zamienił Benjamin Simons, amerykański skrzydłowy. Zatem aż 13 z 17 trafień zespołu należało do dwóch zawodników.

Dla zespołu z Madrytu najwięcej ustrzelił Joycee Carroll (6-9), po 3 trójki dodali Rudy Fernandez i Jonas Maciulis. Co ciekawe, dnia na dystansie nie miał Luka Doncić, który trafił tylko 1 z 6 rzutów.

Niedawno, 13 listopada, padł rekord liczby celnych trafień z dystansu także w PLK. W pojedynku Asseco Gdynia z Anwilem Włocławek (89:109) oba zespoły trafiły łącznie 34 razy – solidarnie po 17 razy.

Rekord w NBA (pamiętajmy o meczu dłuższym o 8 minut) to 39 celnych rzutów obu drużyn. Taki wynikiem popisali się Mavericks i Warriors w 2016 roku.

A oto wideo z wszystkimi celnymi trójkami z rekordowego meczu z ACB:

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>