• Home
  • NBA
  • Devin Booker – bajkowy kontrakt w Phoenix Suns

Devin Booker – bajkowy kontrakt w Phoenix Suns

Share on facebook
Share on twitter

Wybitny strzelec, który wciąż nie ma jeszcze 22 lat, ma być twarzą klubu z Arizony przez następne lata. Devin Booker jest bardzo blisko podpisania kontraktu wartego 158 milionów dolarów.

Devin Booker (Fot. Wikimedia Commons)

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>

Devin Booker (21 lat, 198 cm) jest na ostatniej prostej do podpisania maksymalnego kontraktu – 158 milionów USD za 5 lat gry w Phoenix i mówiąc szczerze, nikogo to raczej nie dziwi. Eksperci są zgodni, że warto zainwestować w chłopaka, który był najmłodszym graczem w historii, jakiemu udało się zdobyć ponad 60 punktów w meczu – w marcu 2017 przeciwko Celtics zdobył ich aż 70!

Booker, który po grze na Kentucky był dopiero 13. wyborem w drafcie 2015 roku, w ubiegłym sezonie zdobywał średnio aż 24.9 punktu na mecz, miał 4.5 zbiórki oraz 4.7 asysty. Trafiał 43% rzutów z gry, w tym 38% trójek. Zdarzały mu się serie m.in. z 4 z rzędu meczami ze zdobyczą powyżej 30 punktów.

Suns pewnie będą jeszcze potrzebowali trochę czasu, aby stać się liczącym w lidze zespołem, ale mają już na czym budować. Obok Bookera są w składzie Josh Jackson (nr 4 z ubiegłego roku) oraz debiutanci – środkowy DeAndre Ayton (nr 1) oraz Mickal Bridges (nr 10). Już wkrótce ”Słońca” powinni świecić pełnym blaskiem.

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>