Dion Waiters traci miliony i miejsce w NBA

Share on facebook
Share on twitter
Rekrody głupoty! Dion Waiters nie doczeka się chyba debiutu w tym sezonie. W czwartek Miami Heat zawiesili go już po raz trzeci w trwających rozgrywkach, tym razem za nieprzestrzeganie klubowych reguł i niesubordynację.
Dion Waiters / fot. YouTube

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że Dion Waiters – człowiek mocno przez życie doświadczony – odbudował swoją karierę w Miami. Dzięki solidnej grze wywalczył sobie dobry kontrakt od Heat, ale potem jest już zjazd za zjazdem. Najpierw było zawieszenie na mecz otwierający sezon, potem „akcja” z żelkami z marihuaną i 10 spotkań karencji, a teraz kolejnych 5 za niesubordynację.

Waiters znów trafił więc na nagłówki ze złych powodów, choć w oświadczeniu wydanym przez Miami Heat nie wiadomo tak w zasadzie, co się tym razem stało. Czytamy jedynie o „pogwałceniu klubowych reguł” oraz „ciągłym nieposłuszeństwu wobec drużyny” – tak czy siak, to kolejne nierozmyślne zachowanie 28-latka z Filadelfii, który straci na tym kolejne tysiące dolarów.

Najwcześniej zobaczymy go w akcji dopiero pod koniec grudnia, choć w tej chwili należy zastanowić się, ile jeszcze cierpliwości mają Heat – tym bardziej, że Waiters to dla nich przeżytek i zawodnik, bez którego doskonale sobie radzą. Może więc lepszym rozwiązaniem dla obu stron byłoby się rozstać? Z drugiej strony, trudno teraz sobie wyobrazić, by jakiś inny klub NBA chciał przejąć Diona.

Wybrany z 4. numerem draftu w 2012 roku zawodnik łącznie stracił już w tym sezonie prawie półtora miliona dolarów z powodu zawieszeń. Najwięcej, bo prawie milion za incydent w samolocie, kiedy to Waiters miał przedawkować żelki z marihuaną. Po wszystkim przepraszał klub, kolegów i kibiców, zapowiadając że nie może się doczekać powrotu do gry.

Ale ostatnie zawieszenie pokazuje, że Waiters raczej nie wyciągnął z poprzednich lekcji żadnej nauczki i kto wie, czy w ogóle zobaczymy go jeszcze na parkietach w tym sezonie. Warto dodać, że obrońca odkąd tylko trafił do Miami, to nie rozegrał w jednym sezonie więcej niż 46 spotkań – wcześniej utrudniały mu to przede wszystkim kontuzje. Teraz? Zdaje się, że zwykła głupota.

Tomek Kordylewski

.

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22