Dirk Nowitzki trafia – piękne pożegnanie z MSG (WIDEO)

Pożegnanie Dirka z największą scena w NBA było wyjątkowe. Nowitzki zdobył 14 punktów w 12 minut, a jego Mavs wygrali 114:90. Legendarny Niemiec weźmie udział w konkursie rzutów za 3 punkty przy okazji All Star Weekend.

Dirk Nowitzki / fot. wikimedia commons

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>

Już 40-letni Dirk Nowitzki w tym sezonie gra już naprawdę mało, średnio 10 minut w meczu, a ich na koncie za wiele tez nie ma. Wiek w końcu dał się we znaki Niemcowi, co widać po sposobie poruszanie się po parkiecie, czy efektywności z jaką gra.

Dirk w tym sezonie pełni już raczej rolę mentora dla młodszych graczy i dobrego ducha zespołu. Wydaje się, że Mavericks znaleźli gwiazdę, w postaci Luki Doncicia, która może wejść w buty legendarnego Niemca.

Jednak jest jedna rzecz, której się nie traci, nawet wtedy, gdy stawy przestają odmawiać posłuszeństwa. Nowitzki był i wciąż jest wybitnym strzelcem. Ostatniej nocy w nowojorskiej Madison Square Garden zdobył 14 punktów w 12 minut, trafiając przy ty 2 razy za 3. Dallas Mavericks wygrali, 114:90. Dla Knicks była to porażka jedenasta porażka z rzędu i 24 w ostatnich 26 meczach.

To właśnie w konkursie rzutów za 3 punkty będzie miał okazję sprawdzić się podczas All Star Weekend Dirk. Oprócz niego udział wezmą m.in. bracia Curry, Damian Lillard, czy Buddy Hield.

Nowitzki to na ten moment najlepszy Europejczyk w historii ligi. MVP, mistrzostwo NBA, a także 7. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi w historii. Dirk zdobył 31 268 punktów na parkietach NBA. Tylko dwóch innych aktywnych zawodników znajduje się na 25 pierwszych lokatach – Lebron James (5) i Carmelo Anthony (19).