PRAISE THE WEAR

Długo na to czekali. Zwycięstwo Lakers!

Długo na to czekali. Zwycięstwo Lakers!

Los Angeles Lakers pokonali 121:110 Denver Nuggets. Dla drużyny LeBrona Jamesa było to pierwsze zwycięstwo w sezonie.

LeBron James fot. Bruce Kluckhohn-USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus

LeBron James rzucił 26 punktów, miał 6 zbiórek i 8 asyst. Anthony Davis dołożył 23 punkty i 15 zbiórek, a Russell Westbrook rzucił 18 oczek, 8 zbiórek i 8 asyst w pierwszym zwycięstwie Los Angeles Lakers w tym sezonie. Najwięcej punktów dla pokonanych rzucił Nikola Jokić – 23, miał też 14 zbiórek i 6 asyst.

Drużyna Darvina Hama pokonała Denver Nuggets, którzy byli faworytem niedzielnego spotkania. Dla trenera Lakers było to jego pierwsze zwycięstwo w karierze, więc gracze zadbali o odpowiednią celebrację tego wydarzenia w szatni.

– Dziś musieliśmy coś sobie udowodnić. Nie mediom, nie światu, ale samym sobie. Czuje się świetnie, że nam się udało – mówił po meczu szkoleniowiec Los Angeles Lakers.

Los Angeles Lakers kiepsko zaczęli sezon 2022/2023. Przegrali kolejnych pięć spotkań. Zajmują obecnie przedostatnie, 14. miejsce w Konferencji Zachodniej. Wyprzedzają jedynie Houston Rockets, którzy mają jedno spotkanie rozegrane mniej (bilans 1-4).

POLECANE

tagi

Ta historia w końcu dobiegła końca! Śląsk porozumiał się z Twardymi Piernikami, czego efektem są przenosiny serbskiego koszykarza z Torunia do Wrocławia. W ten sposób ostatni zespół tabeli stracił swojego lidera. Ale czy będzie za nim tęsknić?
7 / 02 / 2023 18:45

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.