Do połowy – sensacja! Ale tylko do połowy…

W Szczecinie trwa Memoriał im. Romana Wysockiego. W sobotę King zagra ze Spójnią o 1. miejsce, a pierwszoligowcy będą rywalizowali między sobą.

Pierwszy mecz, pierwsza połowa i już sensacja! Mowa o starciu Spójni z Kotwicą, a więc ekipy ekstraklasowej z pierwszoligową. Do przerwy podopieczni Sebastiana Machowskiego przegrywali aż siedmioma punktami! O wszystkim zadecydowała tak naprawdę końcówka pierwszej kwarty, gdy z 9:11 dla Spójni zrobiło się 23:16 na korzyść Kotwicy.

Radość kołobrzeżan nie trwała jednak zbyt długo. Ekipy zamieniły się stronami, a Spójnia potrzebowała tak naprawdę kilku minut, by odrobić całą wcześniejszą stratę. Z kolei już pod koniec trzeciej kwarty miała dwucyfrową przewagę. Skończyło się dla +29, bez niespodzianki.

W drugim piątkowym meczu również doszło do starcia ekstraklasowców z pierwszoligowcami. Tym razem różnica wyniosła nie 29, a 28 oczek – 93:65. King Szczecin pewnie wygrał z Żakiem Koszalin, a tym samym awansował do finału turnieju. W sobotę o godzinie 18:30 zmierzy się z PGE Spójnią. Na twitterowym koncie klubu ze Stargardu kibice specjalnie wybierają hashtag. No właśnie – #DerbyDlaStargardu czy #BijMistrza?

George Clooney

Piotr Janczarczyk

obserwuj na twitterze

Los Angeles Lakers pokonali na wyjeździe New Orleans Pelicans 110:106. Tym sposobem “Jeziorowcy” zapewnili sobie awans do play-offów, a w pierwszej rundzie zmierzą się z Denver Nuggets. Z kolei Pelicans zagrają o ósme miejsce na zachodzie z Sacramento Kings, którzy rozbili Golden State Warriors aż 118:94. Dla “Wojowników” porażka oznacza koniec sezonu.
17 / 04 / 2024 6:38