Dogrywka w Sopocie. Tabak wyrzucony do szatni

Ostatnie tygodnie nie są zbyt dobre dla Trefla Sopot. To już czwarta porażka z rzędu, a szósta w siedmiu meczach!

Do końca czwartej kwarty pozostało dosłownie kilka sekund. Jovanović minął Cuthbertsona, wymuszając chwilę później przewinienie rywala i dwa rzuty wolne. Oba wykorzystał, a więc na tablicy był remis – 75:75. Trener Miłoszewski sięgnął po time-out, ale zawodnicy Trefla bardzo dobrze zaprezentowali się w defensywie, nie pozwalając na żadną otwartą pozycję. Dogrywka!

W niej było naprawdę gorąco. Finalnie nerwy puściły szkoleniowcowi Trefla, który po jednej z akcji ruszył do sędziego z mocnymi pretensjami. Wówczas Jovanoviciowi odgwizdano faul w ataku, z czym mocno nie zgadzał się Żan Tabak. Ten twierdził, że serbski rozgrywający był faulowany przez Kacpra Borowskiego. Arbitrzy byli innego zdania. Na konto trenera Trefla powędrowało najpierw przewinienie techniczne, a raptem moment później również dyskwalifikujące!

Od tego czasu sopocianie zdołali zdobyć raptem jeden punkt. A King? A King odpowiedział aż sześcioma i mógł cieszyć się z dwudziestego pierwszego ligowego zwycięstwa w tym sezonie – 91:86. To oznacza, że drużyna ze Szczecina zakończy rundę zasadniczą jako wicelider tabeli, tuż za Śląskiem Wrocław.