Dokument o sezonie Warriors? Klub odmówił!

Share on facebook
Share on twitter
Aby zrobić taki film, jak „The Last Dance” o Chicago Bulls, ekipa filmowa musiała uzyskać dostęp, którego nie udziela się mediom na co dzień. Jak się okazuje, niedawno podobną propozycję otrzymali Golden State Warriors, ale... odmówili.
Stephen Curry i Klay Thompson / fot. Golden State Warriors

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Film dokumentalny o sezonie Stephena Curry’ego, Klaya Thomsona, Draymonda Greena i spółki? O tytułach z Kevinem Durantem lub niezwykłej porażce z Cleveland? Brzmi bardzo smakowicie.

Była ku temu okazja. Jak przyznaje Peter Guber, wiceprezes Golden State Warriors, przyznał w rozmowie z USA Today, że w klubie rozważano przyznanie ekipie filmowej pełnego dostępu do drużyny, aby zebrać materiał do przygotowania filmu. Po zastanowieniu się, wspólnie uznano to jednak za zły pomysł.

Miałoby to wpływ na zbyt wiele rzecze. Ludzie pamiętaliby o włączonej kamerze i sugerowali się nią. To byłaby też pycha – mówi Peter Gruber. Jego zdaniem, w przypadku Warriors nie było też takiego wyraźnego momentu, jak u Bulls, o których było wiadomo, że po raz ostatni zagrają w legendarnym składzie.

Zdaniem przedstawicieli Warriors, pomysł zrobienia takiego dokumentu byłby przejawem pychy – Pozwólmy trenerowi Stevowi Kerrowi, managerowi Bobowi Myersowi i przede wszystkim zawodnikom, by w spokoju, by w spokoju budowali kulturę organizacji, co przerodzi się stopniowo w unikalne sukcesy i kolejne mistrzostwa. Nie wyobrażam sobie, byśmy mieli powiedzieć coś w stylu „za chwilę wygramy następne pierścienie, więc powinno się to nagrywać” – mówi Guber, sugerując, że lepiej będzie robić filmy już „po fakcie”

Podejście Warriors można zrozumieć, nie każdy dobrze czuje się z medialną szopką, ale być może kiedyś jeszcze skuszą się na przygotowanie czegoś wyjątkowego – mają w składzie wyjątkowych graczy i osobistości oraz od lat są drużyną na topie. Wielki sukces filmu „The Last Dance” na temat Bulls z pewnością będzie kuszącym argumentem.

PG

.

NBA

Paul George przez dwa mecze w Salt Lake City musiał wysłuchiwać jak kibice Jazz krzyczą, że jest przereklamowany. W sobotę odpowiedział więc im na boisku, prowadząc Clippers do pewnego zwycięstwa 132:106 w meczu numer trzy półfinałów Zachodu. Drużyna z LA przegrywa już tylko 1:2.
13 / 06 / 2021 10:12
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Paul George przez dwa mecze w Salt Lake City musiał wysłuchiwać jak kibice Jazz krzyczą, że jest przereklamowany. W sobotę odpowiedział więc im na boisku, prowadząc Clippers do pewnego zwycięstwa 132:106 w meczu numer trzy półfinałów Zachodu. Drużyna z LA przegrywa już tylko 1:2.
13 / 06 / 2021 10:12
Rudy Gobert pokazał, dlaczego jest najlepszym obrońcą ligi, a Donovan Mitchell znów wypadł doskonale i Utah Jazz wygrali 117:111 z Los Angeles Clippers w drugim meczu półfinałów konferencji zachodniej. Dzięki temu do Miasta Aniołów pojadą z kompletem zwycięstw.
11 / 06 / 2021 9:51
Unicaja Malaga pokonała w wyjazdowym spotkaniu wyżej notowany TD Systems Baskonia 79:70 i przedłużyła swoje szanse na awans do fazy play off. Dobry mecz zagrał Adam Waczyński, który w ciągu 19 minut zdobył 10 punktów i zanotował 4 zbiórki.