Dominacja! King dużo lepszy od Stali

Share on facebook
Share on twitter
Pojedynek dwóch kandydatów do strefy medalowej wyraźnie dla zespołu ze Szczecina. King zdominował fizycznie Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. i wygrał w Stargardzie 77:67. Zach Thomas zdobył 24 punkty.
Ławka Kinga miała mnóstwo powodów do radości / fot. K. Cichomski, King

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Jak mocny będzie King, gdy do drużyny (podobno już na następny mecz) wróci Maciej Lampe? O wielkim potencjale zespołu, świetnie ustawianego przez trenera Jesusa Ramireza, w poniedziałek świadczyła choćby eksplozja Zacha Thomasa, w pierwszych meczach po transferze dosyć niewyraźnego. Amerykanin zanotował 24 punkty i 6 zbiórek, pokazując sporą wszechstronność w ataku.

Bardzo rozczarowująca Stal skończyła serię 9 zwycięstw z rzędu, w tym meczu wyglądała na zespół zmęczony fizycznie i psychicznie. Goście z Ostrowa, w szybkim, atletycznym meczu, dotrzymali kroku rywalom tylko w 1. kwarcie, a później sukcesywnie tracili dystans. Po przerwie strata zbliżała się nawet do 30 punktów, a pozbawiony pewności siebie zespół Igora Milicia popełniał wręcz kuriozalne błędy.

King miał więcej atutów w ataku i grał zespołowo, ale przede wszystkim właśnie dominował fizycznie. Goście zatrzymani zostali na 10 punktach w drugiej i na 9 w trzeciej kwarcie. Przegrali zbiórki wyraźnie 30-41.

W czwartej kwarcie King kontrolował wydarzenia i bardzo zwolnił, Stal kolekcjonowała dziwaczne faule w ataku, a mecz bardzo stracił na jakości. Emocje już się nie pojawiły, choć obudził się trochę Jakub Garbacz i poprawił nieco zdobycze punktowe własne oraz zespołu. Skończyło się na 10 punktach przewagi, ale różnica w grze było dużo większa.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

RW

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Legia obudziła się za późno, Stal po prostu była lepsza w tym półfinale. W spotkaniu numer 3 gospodarze z Ostrowa potwierdzili swoją wyższość i pokonali drużynę z Warszawy 95:87. Arged BM Slam Stal od 28 kwietnia rywalizować będzie w finale PLK z Enea Zastalem Zielona Góra.
17 / 04 / 2021 19:45

NBA

Profesjonalny obóz koszykarski w wakacje. Do Ustki na PolskiKosz.pl Camp już w lipcu zapraszają trener główny Mihailo Uvalin oraz Kamil Chanas. Codziennie treningi pod okiem fachowców, świetna atmosfera i pobyt w atrakcyjnej miejscowości nad morzem. Trwają zgłoszenia, są jeszcze wolne miejsca!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Nie widział nawet obręczy, kiedy oddawał rzut za 3 punkty na zwycięstwo. Niemal stracił równowagę i w ostatniej chwili zdążył wypuścić piłkę z rąk, a ta jakimś cudem wpadła do kosza, co Luka Doncić zdołał już zobaczyć. Mavericks wygrali dzięki temu 114:113 z Memphis Grizzlies.
15 / 04 / 2021 10:34
Kilka dni po historycznym meczu w Warszawie, w którym na zakończenie sezonu regularnego Legia pokonała Kinga 137:43, także w Turcji doszło do wyjątkowo jednostronnego spotkania. W niedzielnym meczu na szczycie (to nie żart) Fenerbahce Stambuł wygrał z osłabionym Pinarem Karsiyaka aż 117:59.
Tomislav Gabrić Wielkanoc zapamięta na długo. Zaledwie 3 godziny po ogłoszeniu informacji o podpisaniu kontraktu były gracz Enea Astorii zadebiutował w niemieckim Oldenburgu. Jego nowy zespół wygrał w Wuerzburgu aż 116:66, a reprezentant Chorwacji w ciągu 18 minut zdobył… 20 punktów.