Doncić blisko triple double – wygrana z Pistons

Share on facebook
Share on twitter

Luka Doncić zdobył 32 punkty, zebrał 8 piłek i miał 8 asyst w wygranym meczu z Detroit Pistons, 106:101. Trzech punktów zabrakło mu do pobicia rekordu swojej kariery.

Luka Doncić / fot. wikimedia commons

adidas Dame D.O.L.L.A.  – w takich butach szaleje Damian Lillard! >>

W pojedynku dwóch zespołów o takich samych bilansach, 21-26, górą okazali się Dallas Mavericks, którzy pokonali na własnym parkiecie Detroit Pistons, 106:101. To 18 zwycięstwo na we własnej hali koszykarzy z Teksasu.

Luka Doncić po raz kolejny był najjaśniejszym punktem swojego zespołu. Bardzo blisko był zaliczenia kolejnego triple double, tym razem skończył mecz z linijką 32 punkty, 8 zbiórek i 8 asyst. Tylko 3 punktów zabrakło do pobicia rekordu kariery w NBA Luki.
Zaledwie 15 minut w tym spotkaniu rozegrał Wesley Matthews. Jego ewentualna wymiana w kolejnych dniach nie będzie raczej niczym zaskakującym.

Najlepszym graczem Pistons był, tradycyjnie, Blake Griffin, który zdobył 35 punktów i miał 7 zbiórek. Klub z Detroit wciąż ma spore szanse na playoffy, do ósmego miejsca brakuje im tylko dwóch zwycięstw.

Nieco inaczej sprawa wygląda na Zachodzie, gdzie chyba już tylko cud spowodowałby, że Mavericks znajdą się w pierwszej ósemce tej Konferencji.

Grzegorz Szybieniecki, @gszyb

adidas Dame D.O.L.L.A.  – w takich butach szaleje Damian Lillard! >>
POLECANE