PRAISE THE WEAR

Doncić o Ponitce: Jest graczem na NBA, ale…

Doncić o Ponitce: Jest graczem na NBA, ale…

- Jest wspaniałym graczem, wspaniałym liderem. Tak... prawdopodobnie jest graczem typu NBA - mówił na konferencji prasowej Luka Doncić, gwiazdor NBA.

Podczas konferencji prasowej Luka Doncić chwalił grę Polaków, których nazwał “niesamowitym zespołem”. Winę za porażkę wziął na siebie. Podczas serii pytań, Jakub Wojczyński z “Przeglądu Sportowego” zapytał o to, czy według Luki, Mateusz Ponitka jest graczem na miarę ligi NBA.

– Niesamowity mecz. Nie jestem zaskoczony, ponieważ grałem kilka razy przeciwko niemu. Jest wspaniałym graczem, wspaniałym liderem. Tak… prawdopodobnie jest graczem typu NBA – uśmiechnął się Luka Doncić, po czym dodał. – Nie wiem… Ale nie jestem GM-em, jestem graczem, ale prawdopodobnie on jest graczem na NBA – powtórzył.

Mateusz Ponitka przyćmił w środowy wieczór gwiazdę Dallas Mavericks. Rzucił 26 punktów, miał 16 zbiórek i 10 asyst. To było jego pierwsze triple double w karierze i trzecie w historii Mistrzostw Europy.

Czy Mateusz Ponitka po niesamowitych Mistrzostwach Europy trafi do NBA? Polak ma ważny kontrakt z Reggianą (liga włoska), który podpisał na trzy miesiące. Na pewno jest graczem za dobrym na włoskiego średniaka. Na pewno też kluby Euroligi pytają o kwotę buyoutu. A co z NBA?

Na trybunach w Berlinie widzieliśmy skautów takich zespołów, jak Los Angeles Lakers, Denver Nuggets, Brooklyn Nets, Golden State Warriors czy Phoenix Suns. Nie mamy żadnej pewności, ale po wczorajszym meczu podejrzewamy, że kilku z nich zapisało nazwisko Mateusza w notatniku na swoim Iphonie.

O szansę Ponitki na grę w NBA pytaliśmy także Bronisława Wawrzyńczuka, skauta Ratiopharmu Ulm, który odpowiadał wcześniej m.in. za sprowadzenie do Niemiec Kyliana Hayesa czy Jeremy’ego Sochana. Warto wysłuchać, jeśli do tej pory nie mieliście okazji.

W piątek o godz. 17:15 Mateusza Ponitkę czeka kolejne starcie z graczami NBA. Przeciwnikiem Polski będzie reprezentacja Francji z Evanem Fournierem i Rudym Gobertem w składzie.

Kosma Zatorski

POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.