Donte McGill w Stali – z Kazachstanu do Ostrowa

Share on facebook
Share on twitter
Amerykański strzelec, który może też grać na rozegraniu. Donte McGill został nowym graczem BM Slam Stali Ostrów. Ostatnio występował w Kazachstanie, teraz zastąpi Omara Calhouna.
Donte McGill / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Jest pierwszy nowy zawodnik, jaki trafia do Ostrowa po rewolucji, którą przeprowadzono w ostatnich dniach. Jak podaje oficjalny komunikat klubu, przy wyborze akurat tego gracza nowy trener Łukasz Majewski konsultował się z Emilem Rajkoviciem, byłym szkoleniowcem Stali, obecnie pracującym w Kazachstanie.

Donte McGill (24 lata, 191 cm) to rzucający obrońca, grywający również jako rozgrywający. Absolwent mało znanego uniwersytetu Florida International w ostatnim sezonie w NCAA notował średnio ok. 18.3 punktu na mecz, trafiał 44% rzutów z gry i 33% trójek.

Po karierze akademickiej zagrał kilka meczów w G League, w barwach ekipy Delaware 87ers, ale były to kilkuminutowe epizody. Po wyjeździe z USA wybrał egzotyczny kierunek – występował w Kazachstanie, w drużynie wicemistrza tamtejszej ligi, Barsy Atyrau. Obecny sezon również zaczął w tej samej drużynie, ale teraz przeniesie się do Ostrowa.

Donte jest zawodnikiem, który pasuje do tego, co teraz chcę stworzyć w naszym zespole. Jest szybki i dynamiczny. Dysponuje też dobrym rzutem, a nie jest tajemnicą, że brakowało nam do tej pory takiego strzelca – podkreśla Łukasz Majewski, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

RW

.

POLECANE

tagi