Doskonały Kamil Chanas – szlagier jednak dla Śląska

Mimo kapitalnej dyspozycji Kamila Chanasa (30 punktów), to FutureNet Śląsk Wrocław w meczu na szczycie 1 ligi wygrał 102:88 z Polonią Jamalex Leszno. Aleksander Dziewa był najlepszym strzelcem zwycięskiej ekipy, zdobył 18 punktów.

Aleksander Dziewa (nr 11) / fot. FutureNet Śląsk Wrocław

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>

Wysoko wygrana 4 kwarta, 24:14 zadecydowała o zwycięstwie FutureNetu Śląska Wrocław w Lesznie. Kapitalna dyspozycja Kamila Chanasa nie dała gospodarzom wygranej. Rzucający obrońca, który w Śląsk spędził kilka sezonów, zdobył aż 30 punktów, trafiając przy tym 10 z 17 rzutów z gry.

Śląsk, imponujący głębią składu – zwłaszcza po ostatnich transferach, odskoczył na dobre Polonii w 2. kwarcie, w której zdobył aż 30 punktów. Polonia tanie skóry jednak nie sprzedała, wróciła do gry w ostatniej kwarcie, ale wówczas pokaz siły gości (seria 18:3) definitywnie przesądził sprawę.

Po stronie zespołu z Wrocławia najskuteczniejszym graczem po raz kolejny był Aleksander Dziewa. W 27 minut gry z ławki, trafił 7 rzutów z gry na 10 prób, co złożyło się na 18 punktów. Miał też 7 zbiórek.

Udany debiut zaliczył Krzysztof Jakóbczyk, który już w pierwszym swoim meczu w nowych barwach mocno przyczynił się do zwycięstwa. Były zawodnik AZS-u Koszalin zdobył 15 punktów. Mateusz Jarmakowicz grał 8 minut i zdobył 2 punkty. Nie zagrał jeszcze Jarosław Trojan.

Shaquille O’Neal i Kobe Bryant w drodze do swojego pierwszego mistrzostwa z Lakers najwięcej problemów mieli nie w samych finałach NBA, ale rundę wcześniej. Portland Trail Blazers ze stanu 1-3 doprowadzili do meczu numer 7, w którym byli o krok od zaskakującego wyeliminowania ekipy z Los Angeles.

– Dużo jako zawodnik i człowiek (bo wtedy jeszcze nie myślałem, że będę trenerem) wyniosłem od Saso Filipovskiego – mówi Krzysztof Roszyk, asystent trenera w Treflu Sopot, były zawodnik klubów PLK i reprezentant Polski. Opowiada o swojej karierze i filozofii gry oraz podejściu do pracy trenerskiej.
6 / 04 / 2020 9:03

5 / 04 / 2020 12:54
Gośćmi Kamila Chanasa są dwaj reprezentanci Polski – Tomasz Gielo z hiszpańskiego Iberostaru Teneryfa oraz Łukasz Koszarek ze Stelmetu Enei BC Zielona Góra. Opowiadają o swoich sezonach, życiu w trakcie epidemii i dalszych planach koszykarskich.

Phoenix Suns w sezonie 1992/93 awansowali do Finałów NBA, na ostatnim etapie play-offów na zachodzie pokonując Seattle SuperSonics. I choć do wyłonienia zwycięzcy koniecznych okazało się aż siedem spotkań, to tym kluczowym był niezwykle wyrównany mecz nr 5, w którym Charles Barkley zaliczył imponujące triple-double.
29 / 03 / 2020 10:17
Piotr Niedźwiedzki został wybrany przez trenerów najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) pierwszej ligi sezonu 2019/2020. Szkoleniowcy docenili też pracę trenera Górnika Trans.eu Wałbrzych Łukasza Grudniewskiego. Największą niespodzianką in plus była postawa Elektrobud-Investment ZB Pruszków.
3 / 04 / 2020 20:04
Także w rosyjskich rozgrywkach postanowiono już nie odwlekać decyzji. Liga VTB zakończyła sezon, a biorący w niej udział Stelmet Enea BC zaliczył w tych rozgrywkach wyraźny postęp – zanotował 8 zwycięstw i 11 porażek i miał sporą szansę na awans do fazy playoff.
23 / 03 / 2020 12:34