Dramat na szczycie – WKK Wrocław wygrywa w Wałbrzychu

Share on facebook
Share on twitter
W pasjonujących derbach Dolnego Śląska WKK Wrocław pokonał w Wałbrzychu Górnika Trans.eu 95:90, a sprawa zwycięstwa rozstrzygnęła się dopiero w dogrywce. Dla Górnika była to 1. porażka w spotkaniu rozgrywanym we własnej hali.
Piotr Niedźwiedzki / fot. R. Jędrzejewski, WKK Wrocław

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Bardzo wyczekiwany mecz drugiej z trzecią drużyną Suzuki 1. ligi nie zawiódł oczekiwań kibiców. Od pierwszej minuty trwała wyrównana walka, a pojedynek strzelecki toczyli dwaj podkoszowi – Marcin Wróbel (25 pkt) i Piotr Niedźwiedzki (29 pkt). Obaj ci gracze zaskakiwali siebie rzutami 3-punktowymi – Wróbel trafił 6-krotnie, a Niedźwiedzki 3 razy i w jego przypadku były to pierwsze trafienia w obecnym sezonie zza linii 6,75 metra.

Z powodu kontuzji Jana Malesy i Bartłomieja Ratajczaka, Górnik korzystał w środowym meczu z zaledwie 7-osobowej rotacji. Pomimo narastającego zmęczenia w 4. kwarcie wałbrzyszanie zdołali jednak odrobić kilkupunktową stratę, a najlepszy strzelec zespołu, Krzysztof Jakóbczyk (23 pkt), celnym rzutem na 3 sekundy przed końcem doprowadził do remisu 83:83 i dogrywki.

.

W niej goście z Wrocławia nie wypuścili już szansy zwycięstwa. W końcówce trójkę z 8. metra trafił Jakub Koelner (15 pkt), który wyprowadził WKK na 6-punktowe prowadzenie, co rozstrzygnęło ostatecznie o wyniku i przerwało serię 8 zwycięstw Górnika na własnym parkiecie. Sukcesu gości nie byłoby również bez skutecznego w 2. połowie Szymona Kiwiliszy (22 pkt + 10 zb.), który wspomagał Niedźwiedzkiego w walce podkoszowej.

WKK Wrocław wygrało w Wałbrzychu 95:90 i nie tylko zrównało się z rywalem z Dolnego Śląska bilansem (15 zwycięstw – 4 porażki), ale także zapewniło sobie przewagę w bezpośrednich meczach. W 1. rundzie koszykarze z Wrocławia wygrali bowiem 75:70.

WM

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.