Drew Brandon reaktywacja – człowiek do wszystkiego w AZS

Share on facebook
Share on twitter

Po zmianie trenera w Koszalinie nastąpiła też diametralna zmiana w grze amerykańskiego obrońcy. Drew Brandon w 5 ostatnich meczach zdobywał średnio 17,2 punktu i praktycznie w każdym meczu flirtował z triple double.

Drew Brandon / fot. sportowiec.info, AZS Koszalin

adidas Dame D.O.L.L.A.  – w takich butach szaleje Damian Lillard! >>

Drew Brandon (26 lat, 193 cm) to gracz, który dał się poznać kibicom PLK już w poprzednim sezonie. Dzięki swoim występom, w tym meczu z triple double, dał się zapamiętać jako bardzo wszechstronny zawodnik, który na poziomie drużyn z dolnej części tabeli może być z powodzeniem liderem drużyny.

Początek sezonu w wykonaniu Brandona był rozczarowujący, z resztą jak całego AZS-u. Trener Dragan Nikolić nie umiał poukładać drużyny i przystosować taktyki do zawodników jakich miał w składzie, o ile w jego przypadku można mówić o jakiekolwiek strategii. Koszalinianie za jego kadencji przegrali wszystkie 6 spotkań, a Amerykański obwodowy spisywał się poniżej oczekiwań.

Zmienił się trener i odżył cały zespół, ale przede wszystkim jego lider. Powierzono zespół Markowi Łukomskiemu, z którym Brandon miał okazję pracować przed rokiem. Pozbyto się Aleksandara Radulovicia (o 2 miesiące za późno), co uwolniło minuty na pozycji rozgrywającego dla Brandona i Marka Zywerta. AZS od czasu objęcia sterów przez trenera Marka Łukomskiego wygrał 3 z 5 meczów i już nie wygląda jak główny kandydat do spadku.

Przebudzenie Brandona widoczne jest w grze, jak i w statystykach. Amerykanin w 5 ostatnich spotkaniach notuje średnio 17,2 punktu, 8 asyst i 7,9 zbiórki. Dla porównania, kiedy w Koszalinie był Dragan Nikolić, było to 10,8 punktu, 4,5 asysty i 6,6 zbiórki. Drew Brandon regularnie ociera się o triple double, w ostatnim meczu przeciwko Miastu Szkła Krosno zabrakło mu 2 zbiórek, wcześniej, przeciwko Legii Warszawa – tylko 2 asyst.

Drew Brandon to aktualnie najlepiej asystujący gracz AZS, ale i najlepiej przechwytujący, zbierający i najdłużej grający. Gdyby nie Marko Tejić, byłby także pierwszą strzelbą swojego zespołu.

AZS zaczął lepiej grać i wygrywać. Brandon przesunięty do roli pierwszego rozgrywającego sprawdza się świetnie, a powtórzenie osiągnięcia z poprzedniego sezonu, czyli triple double, jest jak najbardziej możliwe.

Grzegorz Szybieniecki, @gszyb

adidas Dame D.O.L.L.A.  – w takich butach szaleje Damian Lillard! >>
NBA

Luka kontra CP3, czyli pojedynek między Dallas Mavericks a Phoenix Suns to zdecydowanie najciekawsze starcie czwartkowej nocy w NBA. Zmierzą się bowiem dwa najgorętsze w tej chwili zespoły Zachodu – Mavs i Suns przystąpią do tego pojedynku z serią czterech kolejnych zwycięstw na koncie.
20 / 01 / 2022 20:37
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51