Drew Brandon w Koszalinie – ciekawy ruch AZS

Share on facebook
Share on twitter

Amerykański rozgrywający, który z dobrej strony pokazał się już w PLK, poprowadzi grę AZS Koszalin w najbliższym sezonie. Drew Brandon był liderem Czarnych Słupsk.

Drew Brandon (fot. Czarni Słupsk)

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>

AZS jest jedną z drużyn, które tego lata szybciej budują skład. Po przedłużeniu umowy z serbskim trenerem Draganem Nikoliciem do Koszalina ściągnięto dwóch anonimowych, bałkańskich graczy podkoszowych – Dragoslava Papicia i Marko Tejicia. Tym razem jednak pozytywnie zaskoczył, uzupełniając zestaw cudzoziemców graczem, który zrobił bardzo dobre wrażenie w poprzednim sezonie w naszej lidze.

W minionych rozgrywkach Drew Brandon (26 lat, 193 cm) był zawodnikiem Czarnych Słupsk. Wystąpił w 16 spotkaniach, w których zdobywał średnio 11,6 punktu, 7,6 zbiórki i 3,9 asysty. W meczu z Asseco Gdynia zanotował triple-double: 28 punktów, 18 zbiórek i 11 asyst! Więcej na temat tego niezwykłego wyczynu znajdziesz TUTAJ>>

Sezon kończył w fińskiej ekipie Kouvot Kouvola – tam notował średnio 9,4 punktu, 6,1 zbiórki i 2,8 asysty w każdym spotkaniu. Amerykakanin w przeszłości grał też w Niemczech i w Rumunii. Dynamiczny zawodnik, potrafiący dostarczać punktów, posiadający przy okazji, nieczęstą u obwodowych, smykałkę do zbiórek.

AZS w poprzednich dniach informował także o nowych kontraktach Polaków – w Koszalinie w najbliższym sezonie zagrają Greg Surmacz oraz Marek Zywert.

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>
NBA

Luka kontra CP3, czyli pojedynek między Dallas Mavericks a Phoenix Suns to zdecydowanie najciekawsze starcie czwartkowej nocy w NBA. Zmierzą się bowiem dwa najgorętsze w tej chwili zespoły Zachodu – Mavs i Suns przystąpią do tego pojedynku z serią czterech kolejnych zwycięstw na koncie.
20 / 01 / 2022 20:37
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51