Drew Gordon w meczu gwiazd VTB – tylko czy zagra?

Drew Gordon w meczu gwiazd VTB – tylko czy zagra?

Share on facebook
Share on twitter
Środkowy Stelmetu Enei BC Zielona Góra, Drew Gordon został wybrany do meczu gwiazd ligi VTB, którego uczestnikiem był także w 2018 roku. Termin spotkania jednak nakłada się na Puchar Polski, co tworzy spory dylemat.
Drew Gordon/fot. vtb.com

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

W tym sezonie Drew Gordon już kilka razy wybierany był do najlepszej piątki kolejki ligi VTB. Amerykanin został po raz kolejny wyróżniony – środkowy Stelmetu został wybrany do meczu gwiazd ligi rosyjskiej, który odbywa się w formule Rosja kontra Reszta Świata.

Gordon w przeszłości miał już okazję wystąpić w tej imprezie, w 2018 roku jako zawodnik Zenita Sankt Petersburg. Wtedy 1 punktem górą byli Rosjanie, choć w składzie Reszty Świata byli chociażby Sergio Rodriguez czy Nando De Colo.

Stelmet obecnie z bilansem 6-9 zajmuje 9. miejsce w lidze VTB, a Drew Gordon w tych rozgrywkach to najlepszy strzelec (średnio 13,9 punktu) i najlepszy zbierający tej drużyny (średnio 8,1 zbiórki). Taki wynik zapewnia mu także 4. miejsce w klasyfikacji najlepiej zbierających w całej VTB.

Amerykanin obecnie jednak jest kontuzjowany i opuści najbliższe tygodnie. Jego powrót przewidywany jest na Puchar Polski, który.. odbędzie się w tym samym terminie (13-16 lutego), co mecz gwiazd ligi VTB (16 lutego). 

Jest to więc kolejny dylemat przed graczem i klubem z Zielonej Góry (jeśli Drew będzie zdrowy). Warto przypomnieć, że Stelmet wyraził już zgodę na wyjazd w marcu Przemysława Zamojskiego na kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w koszykówce 3×3.

RW

.

POLECANE

tagi

NBA

Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27