Druga wygrana Polaków – skuteczni Karolak i Wadowski

Polska kadra B bez problemów ograła rezerwy Chin 86:74 na otwarcie drugiego z turniejów podczas tournee po Państwie Środka. Wygrana powinna być wyższa, przewaga naszej drużyny była bezapelacyjna.

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Dzięki chińskiemu streamowi wreszcie można było zobaczyć mecz naszej “rozszerzonej kadry” podczas wyjazdu do Chin. Wnioski z obserwacji spotkania w Shenzen są całkiem pozytywne, nawet jeśli środowy rywal był słabiutki.

Na dobre rywalom Polacy odskoczyli na przełomie I i II kwarty, kiedy dzięki bardzo dobrej, zespołowej obronie wyszli na prowadzenie 36:19. Przez większość meczu utrzymali przewagę rzędu 15-20 punktów, tracąc nieco różnicy na skutek dekoncentracji w końcówce.

Widać, że liderem zespołu prowadzonego przez Przemysława Frasunkiewicza jest Filip Matczak, do którego piłka idzie w najważniejszych momentach. Nasi koszykarze potrafi mądrze wykorzystać sporą przewagę fizyczną – Mikołaj Witliński i Dariusz Wyka punktowali, nie mając godnych siebie rywali.

Punkty z dystansu i z kontrataków dorzucali najskuteczniejsi (po 14 pkt.) Jakub Karolak i Igor Wadowski. Przydał się atletyzm Macieja Bojanowskiego czy Filipa Puta, cwane wejścia na kosz pokazał Jakub Schenk.

W grze w ataku zdarzają się błędy, zespół miał też problemy z indywidualnym kryciem niskich graczy rywali. Ale widać, że drużyna gra twardo i z zaangażowaniem.

Po 4 spotkaniach rozegranych w Chinach polska drużyna ma bilans 2-2. Przed nią jeszcze kolejne 4 mecze.

Chiny – Polska 74:86 (17:22, 14:23, 21:23, 22:18)
Polska: Wadowski 14, Karolak 14, Witliński 12, Wyka 10, Matczak 9, Bojanowski 8, Jeszke 7, Schenk 6, Put 4, Czerlonko 2, Zegzuła 0.

Dwie przegrane z rzędu w Madison Square Garden łączną różnicą ponad 80 punktów przelały czarę goryczy. David Fizdale nie jest już trenerem New York Knicks, chwilowym następcą ma być Mike Miller, dotychczasowy asystent.
7 / 12 / 2019 0:28
Po kilku chudszych latach, 3-krotni mistrzowie NBA znów są ścisłej czołówce Wschodu. Mądrze budowana drużyny, piękne trafienia w drafcie i dobry trener – na Florydzie pokazują, jak w książkowy sposób zrealizować przebudowę.
6 / 12 / 2019 18:09
Houston Rockets oficjalnie złożyli w czasie protest w biurze NBA, domagając się powtórki ostatnich ośmiu minut spotkania z San Antonio Spurs. Jako powód podają pomyłkę sędziów, którzy nie uznali prawidłowo zdobytych punktów Jamesa Hardena.
6 / 12 / 2019 14:41

Wreszcie znów coś zdrgnęło! Choć dopiero w przyszłym sezonie zacznie obowiązywać przedłużenie kontraktu Jaylena Browna – mocno przez wielu kwestionowane – skrzydłowy już w trwających rozgrywkach pokazuje na jak dużo go stać.
5 / 12 / 2019 17:55
2 / 12 / 2019 10:08