Dustin Ware w Szczecinie – jest nowy rozgrywający Kinga

Dustin Ware w Szczecinie – jest nowy rozgrywający Kinga

Share on facebook
Share on twitter

Amerykanin, który ostatni sezon spędził na Węgrzech, Dustin Ware, został zawodnikiem Kinga Szczecin. W zespole Mindaugasa Budzinauskasa będzie najprawdopodobniej pierwszym wyborem na pozycji rozgrywającego.

Duston Ware / fot. wikimedia commons

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Dustin Ware (29 lat, 180 cm) to absolwent uczelni Georgia, na której spędził 4 lata. Potem swoją karierę kontynuował w Europie – zaczęło się od kontraktów w Cibonie Zagrzeb i Ratiopharmie Ulm. Później Amerykanin występował także na Węgrzech (Jaszberenyi), we Francji (Boluazac Basket oraz JA Vichy w Pro B), Grecji (Kolossos Rodou) i Bułgarii (Academic Sofia).

Ostatni sezon spędził ponownie na Węgrzech, a konkretnie w zespole Zalakeramia ZTE KK, z którym miał okazję także grać w Alpe Adria Cup i tym samym mierzyć się z GTK Gliwice, przeciwko którym zanotował najpierw 14 punktów i 11 asyst, a potem 13+9.

W lidze węgierskiej, w 32 meczach, zdobywał średnio 17,5 punktu w 35 minut. Dokładał do tego także 5,5 asysty i 2,8 zbiórki. Bardzo obiecująco wygląda także jego skuteczność w rzutach za 3 punkty – 42% przy ponad 6 próbach na mecz.
Amerykanin wygląda na naprawdę dobry i przemyślany transfer. Potrafi się dzielić piłką, co przy tak wielu opcjach w ataku (McCauley, Kikowski, Melvin) jest niezwykle ważne. Do tego sam jest sporym zagrożeniem – nie tylko dobry rzut, ale spora łatwość mijania i kreowania sobie pozycji do rzutu.

Ware najprawdopodobniej będzie pierwszy rozgrywającym zespołu ze Szczecina (od dłuższego czasu prowadzone są rozmowy z Jakubem Schenkiem). To już czwarty gracz zagraniczny zakontraktowany przez Kinga.

Wszystkie transfery Kinga, ale także innych drużyn PLK na sezon 2019/20 znajdziesz TUTAJ>>

GS
POLECANE

tagi

NBA

Drugi odcinek #StrefaChanasa na rozpoczęcie koszykarskiego sezonu 2020/21! Gośćmi Kamila są: trener Mihailo Uvalin oraz Radosław Hyży, był znany zawodnik, a obecnie także trener. Czego spodziewają się po zespołach ekstraklasy?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Trwa tworzeniu planu na stworzenie ligi 3×3 już w czerwcu – w porannym programie w Polsat Sport zdradził prezes PZKosz, Radosław Piesiewicz. Przy braku sportu na żywo taka inicjatywa wydaje się być racjonalna i może przynieść wiele korzyści.
1 / 05 / 2020 11:53