Dwie dogrywki w Finlandii – Legia przegrywa z Katają

Zdziesiątkowana Legia dała radę doprowadzić do dogrywki, nawet dwóch, ale i tak przegrała w Finalndii z Katają 105:112. Zwolniony z Ostrowa Omar Calhouna zdobył 39 punktów i zebrał 14 piłek.
Filip Matczak/fot. FIBA Europe Cup

Warszawiacy fatalnie weszli w to spotkanie i po pierwszej kwarcie przegrywali 14:31. Kompletnie nie mogli się odnaleźć w szybkiej grze narzuconej przez gospodarzy, którzy często zdobywali punkty w pierwszych sekundach akcji wykorzystując słaby powrót do obrony legionistów.

Finowie wnieśli na parkiet zdecydowanie więcej energii. Koszykarze z Warszawy wyglądali od początku na nieco przygaszonych i zmęczonych. Po części na pewno było to efektem mocno zawężonej rotacji – w tym spotkaniu nie zagrali Keanu Pinder, Romaric Belemene, Adam Linowski i Sebastian Kowalczyk.

W drugiej kwarcie w ataku uaktywnij się Michael Finke, lepiej także zaczął grać Michał Michalak i Legii udało się nieco zniwelować straty. Po stronie Kataji od początku dobrze grał za to Omar Calhoun (ex BM Slam Stal Ostrów Wlkp.), który do przerwy miał na koncie już 18 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty. Finowie prowadzili po 20 minutach 50:40.

Wydawało się, że Legia powoli się rozpędza, jednak znów na początku drugiej połowy nadeszła spora zapaść w grze warszawiaków. Kataja powiększyła przewagę i dopiero dobra gra Filipa Matczaka, a także Jakuba Nizioła nieco odmieniła sytuację na parkiecie.

Finowie coraz częściej mylili się w ataku, a goście mozolnie odrabiali straty. Ostatecznie udało się dopaść Kataję i doprowadzić do dogrywki. Legia miała nawet okazję by wygrać to spotkanie. Przy -1 na 5 sekund do końca na linii rzutów wolnych stanął Michał Michalak, ale trafił tylko jeden rzut.

W dogrywce na prowadzenie wyszli warszawiacy. Wydawało się, że udało im się złamać gospodarzy. Omar Calhoun i inni koszykarze Kataji byli jednak innego zdania. Amerykanin zdobył w sumie 39 punktów i zebrał 14 piłek. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była więc jeszcze jedna dogrywka.

Kolejne minuty dla krótkiej rotacji Legii to było już zdecydowanie za wiele. Bardzo zmęczeni koszykarze z Warszawy pudłowali rzuty, a z kolei Calhoun w pojedynkę prowadził atak Kataji. Ostatecznie Legia przegrała w Finlandii 105:112.

Warszawiacy w FIBA Europe Cup maja obecnie bilans 1-3. Do końca fazy grupowej pozostały dwa mecze – z Egis Kormend (dom) i Bakken Bears (wyjazd). Legia ma już naprawdę małe szanse na awans z grupy.

Pełne statystyki znajdziesz TUTAJ.

Występujący ostatnio w mocnym, hiszpańskim Iberostarze Teneryfa, duński rozgrywający Gabriel Lundberg, według nieoficjalnych informacji ma zostać nowym zawodnikiem Stelmetu Enea BC. W Zielonej Górze miałby być następcą Ludde Hakansona.
14 / 07 / 2020 9:45

Houston Rockets są już w większości w “bańce” w Orlando, ale z zespołem nie ma dwóch najważniejszych zawodników – Jamesa Hardena oraz Russella Westbrooka. Jak się okazało, w przypadku tego drugiego powodem jest pozytywny test na koronawirusa.
14 / 07 / 2020 9:35
Jest pierwszy zawodnik z kontuzją w bańce w Orlando. Rajon Rondo doznał złamania prawego kciuka i wypada z gry na 6-8 tygodni, co nie jest dobrą wiadomością dla fanów Los Angeles Lakers. Problem na obwodzie jest podwójny, bo nie zagra Avery Bradley.
13 / 07 / 2020 9:44

Dwóch nowych Amerykanów jednego dnia. PGE Spójnia ogłosiła w sobotę transfery nowych graczy. Ricky Tarrant to strzelec, który bił rekordy w Turcji, a Troy Simons to debiutant, specjalizujący się w rzutach z dystansu.
12 / 07 / 2020 12:18
Poprzedni sezon dla Energa Kotwicy Kołobrzeg nie był udany – „Czarodzieje z Wydm” zajęli ostatecznie 14., ostatnie miejsce w 1. lidze. W nadchodzących rozgrywkach zespół nie zamierza znów pałętać się na dole tabeli, a pomóc mają w tym solidne transfery.
8 / 07 / 2020 10:53
1 / 05 / 2020 11:53
23 / 03 / 2020 12:34