PRAISE THE WEAR

Dwight Howard się namyślił – jednak zagra w Orlando!

Dwight Howard się namyślił – jednak zagra w Orlando!

To były długie tygodnie oczekiwania, ale kibice Los Angeles Lakers mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Dwight Howard, który rozgrywał zaskakująco solidny sezon, weźmie udział w restarcie sezonu w Orlando. Pensję ma przeznaczyć na cele charytatywne.
Dwight Howard / fot. wikimedia commons

PZBUK – zarejestruj się i zgarnij cashback aż 200 złotych! >>

Obecność Dwighta Howarda podczas wznowienia rozgrywek była mocno niepewna. Podkoszowy weteran miał spore wątpliwości co do wyjazdu do Orlando, przede wszystkim ze względu na sytuację rodzinną. Od trzech miesięcy Howard opiekuje się swoim 6-letnim synem Davidem po tym jak jego matka zmarła pod koniec marca z powodu napadu padaczkowego.

Prócz tego, 34-latek nie był pewien czy restart sezonu NBA to dobry pomysł ze względu na problemy społeczne targające w ostatnim czasie Stanami Zjednoczonymi. Howard znalazł jednak rozwiązanie i postanowił wykorzystać swój udział we wznowieniu rozgrywek, przekazując całą swoją gażę dla swojej inicjatywy charytatywnej „Breathe Again”. Będzie to około 700 tys. dolarów.

 „Mam zobowiązania nie tylko wobec moich kolegów, kibiców i klubu, ale również wobec mojej rodziny i społeczności” – mówi Howard, który wspomnianą inicjatywę utworzył już w 2005 roku, a więc na początku swojej kariery. Teraz wróci zresztą do miejsca, w którym wszystko się dla niego zaczęło, bo to przecież Orlando było jego pierwszym domem w NBA.

To także w tym mieście święcił swoje największe sukcesy i notował najlepsze sezony, a w 2009 roku w barwach Magic był bardzo blisko mistrzostwa. Teraz jeden z najlepszych środkowych tego wieku powalczy o  tytuł z Los Angeles Lakers, dla których jest w tym sezonie bardzo ważnym zawodnikiem. Dość powiedzieć, że przed wstrzymaniem rozgrywek Howard opuścił tylko jedno spotkanie.

Jego średnie na poziomie 7.5 punktów oraz 7.4 zbiórek i 1.2 bloków odbiegają co prawda od najlepszych w karierze wyników, ale Howard w ograniczonym czasie gry prezentował się bardzo solidnie i był pewnym punktem ławki rezerwowych Lakers. To także w tym sezonie notuje on najlepszą w karierze skuteczność rzutów z gry, trafiając ponad 73 procent swoich prób. 

Tomek Kordylewski

.

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.