Dwight Howard w Brooklyn Nets – a miał się odrodzić…

Share on facebook
Share on twitter

Słynny środkowy, po całkiem niezłym sezonie w Charlotte, nieoczekiwanie został wymieniony. Brooklyn Nets oddali za niego jedynie Timofieja Mozgowa i 2 picki w II rundzie draftu.

Dwight Howard / fot. wikimedia commons

W takich butach finały NBA wygrał Kevin Durant! >>

Kiedyś jeden z kilku najlepszych graczy NBA, teraz jest przerzucany niemal jak worek kartofli i ma posłużyć Nets do oszczędności i ściągnięcia 2 graczy z maksymalnymi kontraktami. Jak poinformowała w środę stacja ESPN, drużyna z Brooklynu oddała w zamian swojego środkowego, Rosjanina Timofieja Mozgowa, 2 wybory w drugiej rundzie draftu oraz różnicę w gotówce.

Dwight Howard (32 lata) w minionym sezonie w Hornets notował dobre średnie na poziomie 16.6 punktu oraz 12.5 zbiórki, trafiał 56% rzutów z gry. Wyglądało na to, że jest w najlepszej formie fizycznej od wielu sezonów. Na pewno argumentem dla Hornets był jego spadający kontrakt, w ostatnim sezonie ma zarobić 23.8 miliona dolarów – Nets zaś za rok będą mieli miejsce w salary cap, w którym Mozgow miał zajmować ponad 17 mln dolarów.

W Charlotte chcą też najwyraźniej budować drużynę od nowa, przypomnijmy – po sezonie Steve’a Clifforda na stanowisku trenera zastąpił James Borrego, dotychczasowy asystent w San Antonio.

Karierę w NBA Howard rozpoczynał oczywiście w Orlando Magic, jako numer 1 draftu w 2004 roku. Potem grał jeszcze (przy okazji zmagając się z kontuzjami) w Lakers, Rockets, Hawks i w ostatnio w Hornets.

W marcu Dwight zagrał jeden ze swoich najlepszych meczów w karierze – akurat właśnie przeciwko Brooklyn Nets. Zanotował 32 punkty (10/17 z gry, 12/21 z wolnych) i aż 30 zbiórek. Jego niezwykłe osiągnięcia i dominacja pod koszem były kluczowe w pościgu zespołu z Charlotte, który przegrywał już z Nets już różnicą 23 punktów, ale odrobił stratę i wygrał.

Wielka obniżka – nie przegap rewelacyjnych cen w Sklepie Koszykarza! >> 
POLECANE