Dwight Howard w konkursie wsadów – Kobe do pomocy?

Share on facebook
Share on twitter
Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować... Kobiego Bryanta.
Dwight Howard / fot. wikimedia commons

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Dwight Howard to z pewnością jedna z największych pozytywnych niespodzianek tego sezonu. Podkoszowy weteran ledwo co załapał się do składu Lakers, otrzymując niegwarantowany kontrakt, lecz solidnie przepracowane lato sprawiło, że 34-latek stał się naprawdę przydatnym graczem dla drużyny z Miasta Aniołów, czego mało kto się chyba spodziewał.

Howard jest w tak dobrej formie fizycznej, że sam zgłosił lidze chęć uczestniczenia w konkursie wsadów – po 11 latach przerwy. Ostatni raz zaprezentował się w tym konkursie w 2009 roku, kiedy bezskutecznie próbował obronić wywalczony rok wcześniej tytuł. NBA zgodziła się więc na jego propozycję i wystosowała zaproszenie, a Dwight oczywiście bez dłuższego namysłu je przyjął. 

Teraz pozostaje nam czekać na to, co Howard zaprezentuje podczas konkursu. On sam ma już pewne plany, a obejmują one… Kobiego Bryanta. To z nim podkoszowy Lakers chciałby bowiem współpracować w ramach konkursu wsadów. „Fani Lakers, pomóżcie mi zaangażować w to Bryanta” – zaapelował Howard, który najpewniej chce w ten sposób załagodzić relacje z Kobe.

Te nigdy nie były zbyt przyjazne po tym, co wydarzyło się w sezonie 2012/13, gdy Howard po raz pierwszy przywdział barwy Lakers. Dziś zawodnik zdaje się odkupił już swoje winy wśród kibiców, ale 34-latek szuka jeszcze pojednania z Bryantem. Na ten moment nie wiadomo, czy Kobe – który od kilku lat jest na sportowej emeryturze – jest zainteresowany pomocą Howardowi.

Także sam Dwight na razie swojego byłego kolegi jeszcze o nic nie prosi, lecz próbuje najpierw wysondować, czy jest w ogóle taka opcja. Powoli przygotowuje się też już do konkursu, choć oczywiście nie zamierza zdradzać swoich zamiarów. Howard w 44 meczach tego sezonu notuje średnio 7.6 punktów (72.3 procent skuteczności) oraz 7.7 zbiórek w każdym spotkaniu.

Tomek Kordylewski

.

NBA

Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.