Dwight Howard w konkursie wsadów – Kobe do pomocy?

Dwight Howard w konkursie wsadów – Kobe do pomocy?

Share on facebook
Share on twitter
Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować... Kobiego Bryanta.
Dwight Howard / fot. wikimedia commons

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Dwight Howard to z pewnością jedna z największych pozytywnych niespodzianek tego sezonu. Podkoszowy weteran ledwo co załapał się do składu Lakers, otrzymując niegwarantowany kontrakt, lecz solidnie przepracowane lato sprawiło, że 34-latek stał się naprawdę przydatnym graczem dla drużyny z Miasta Aniołów, czego mało kto się chyba spodziewał.

Howard jest w tak dobrej formie fizycznej, że sam zgłosił lidze chęć uczestniczenia w konkursie wsadów – po 11 latach przerwy. Ostatni raz zaprezentował się w tym konkursie w 2009 roku, kiedy bezskutecznie próbował obronić wywalczony rok wcześniej tytuł. NBA zgodziła się więc na jego propozycję i wystosowała zaproszenie, a Dwight oczywiście bez dłuższego namysłu je przyjął. 

Teraz pozostaje nam czekać na to, co Howard zaprezentuje podczas konkursu. On sam ma już pewne plany, a obejmują one… Kobiego Bryanta. To z nim podkoszowy Lakers chciałby bowiem współpracować w ramach konkursu wsadów. „Fani Lakers, pomóżcie mi zaangażować w to Bryanta” – zaapelował Howard, który najpewniej chce w ten sposób załagodzić relacje z Kobe.

Te nigdy nie były zbyt przyjazne po tym, co wydarzyło się w sezonie 2012/13, gdy Howard po raz pierwszy przywdział barwy Lakers. Dziś zawodnik zdaje się odkupił już swoje winy wśród kibiców, ale 34-latek szuka jeszcze pojednania z Bryantem. Na ten moment nie wiadomo, czy Kobe – który od kilku lat jest na sportowej emeryturze – jest zainteresowany pomocą Howardowi.

Także sam Dwight na razie swojego byłego kolegi jeszcze o nic nie prosi, lecz próbuje najpierw wysondować, czy jest w ogóle taka opcja. Powoli przygotowuje się też już do konkursu, choć oczywiście nie zamierza zdradzać swoich zamiarów. Howard w 44 meczach tego sezonu notuje średnio 7.6 punktów (72.3 procent skuteczności) oraz 7.7 zbiórek w każdym spotkaniu.

Tomek Kordylewski

.

POLECANE

tagi

NBA

Reprezentant Polski w koszykówce 3×3 oraz legenda Polpharmy Starogard Gdański – gościem Kamila Chanasa jest „Money in the Bank” Michael Hicks! Mieszkający w naszym kraju Amerykanin opowiada o swojej karierze i planach na przyszłość. Świetne show!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Wolf Blitzer, jeden z najsłynniejszych amerykańskich dziennikarzy, przerwał swój program w stacji CNN, aby poinformować o końcu kariery Marcina Gortata. Autor – na co dzień kibic Washington Wizards – polskiemu zawodnikami za osiągnięcia na parkiecie oraz to, co robi poza boiskiem, m.in. dla polskiej społeczności.
18 / 02 / 2020 10:21