Dwight Howard wolnym agentem – do kogo dołączy?

Share on facebook
Share on twitter

Szybko poszło! Dzień po transferze z Charlotte, Dwight Howard negocjuje już wykupienie swojego kontraktu z Brooklyn Nets. Pozostały tylko formalności i jako wolny agent będzie mógł wybrać dowolny klub.

Dwight Howard (fot. Wikimedia Commons)

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>

Brooklyn Nets w zamian za Howarda oddali swojego środkowego, Rosjanina Timofieja Mozgowa, 2 wybory w drugiej rundzie draftu oraz różnicę w gotówce. Przejęli Dwighta i jego spadający kontrakt – zawodnik w najbliższym sezonie ma zarobić 23.8 miliona dolarów. Jak się okazuje, ani klub, ani zawodnik nie chcą czekać przez ten rok, wolą rozstanie już teraz.

Jak podały właśnie amerykański media, Dwight Howard jest na dobrej drodze, aby wynegocjować wykupienie kontraktu i stać się wolnym agentem w najbliższym możliwym terminie, czyli już 6 lipca br. Mógłby wówczas wybrać dowolny klub w NBA, chętnych z pewnością nie zabraknie.

Howard (32 lata) w minionym sezonie w Hornets notował dobre średnie na poziomie 16.6 punktu oraz 12.5 zbiórki, trafiał 56% rzutów z gry. Wyglądało na to, że jest w najlepszej formie fizycznej od wielu sezonów.

Karierę w NBA Howard rozpoczynał oczywiście w Orlando Magic, jako numer 1 draftu w 2004 roku. Potem grał jeszcze (przy okazji zmagając się z kontuzjami) w Lakers, Rockets, Hawks i w ostatnio w Hornets.

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>
POLECANE

BM Slam Stal sensacyjnie pokonała Arkę, a potem pewnie ograła Polpharmę. Widać lepszą grę i większą energię na boisku, co sprawia, że zespół prowadzony przez Łukasza Majewskiego powinien powoli piąć się w górę. Nieoficjalnie mówi się też o kolejnych transferach.

tagi