Dylewicz, Pełka, Niedźwiedzki – kto będzie MVP w 1. lidze?

Dylewicz, Pełka, Niedźwiedzki – kto będzie MVP w 1. lidze?

Share on facebook
Share on twitter
To będzie intrygujący sezon na zapleczu ekstraklasy. Jest kilka drużyn, które są kandydatami do awansu do PLK, jest też grupa graczy, którzy mogą ubiegać się o tytuł MVP. Przedstawiamy nasze typy!
Patryk Pełka / fot. Czarni To Wy

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Filip Dylewicz

Przejście Filipa Dylewicza z PLK do 1. ligi było dużym wydarzeniem. W Polonii Leszno obok byłego silnego skrzydłowego Arki, jest także Kamil Chanas oraz były najlepszy gracz 1. ligi – Hubert Pabian. Jeśli żadna ekstraklasowa drużyna nie skusi Dylewicza w trakcie rozgrywek i ominą go kontuzję, może być jedną z największych gwiazd zaplecza PLK.

Weteran na końcu swojej przygody z Treflem pokazywał, że mimo swojego wieku jest w stanie zapewnić jakość. Jeśli Polonii uda się zakończyć sezon regularny na jednym z 6 pierwszych miejsc i miejsce w tabeli będzie efektem gry Dylewicza, jego obecność w rozmowach o nagrodzie MVP powinna być obowiązkowa.

Zagrożeniem w wyścigu po MVP Dyla mogą być jego zespołowi koledzy. Hubert Pabian był najlepszym zawodnikiem awansującej do PLK Spójni, więc tym bardziej powinien dobrze wypadać w Polonii. Jest także Kamil Chanas, który doskonale zna 1. ligę i w ostatnich 2 sezonach w Lesznie zdobywał średnio 17 punktów na mecz. Paradoksalnie bardzo dobra gra Pabiana i Chanasa, może nieco storpedować kandydaturę „Dyla”.

Patryk Pełka

Już w poprzednim sezonie Pełka pokazał, że jest liderem STK Czarnych Słupsk. Teraz w drużynie ze Słupska jest więcej talentu niż rok temu, natomiast podkoszowy STK ciągle powinien być jasnym punktem tej ekipy. Te rozgrywki powinny być potwierdzeniem jego bardzo dobrej formy i razem ze swoimi kolegami powinien walczyć o awans do PLK.

W poprzednich rozgrywkach Pełka notował prawie 14 punktów i 9 zbiórek na mecz, grając obok jednego z najbardziej dominujących strefę podkoszową graczy – Damiana Cechniaka.

Piotr Niedźwiedzki

Nowy center WKK Wrocław to jeden z najmocniejszych kandydatów do nagrody MVP. Swój repertuar umiejętności pokazał w ostatnim sezonie w Górniku, a jego wpływ na wyniki zespołu szczególnie widoczny był w playoffach. „Niedźwiedź” napsuł sporo krwi Śląskowi Wrocław i w serii zdecydowanie wygrywał walkę pod koszem z Aleksandrem Dziewą.

W barwach Górnika doświadczony już środkowy notował 18.1 punktu, 10.6 zbiórki oraz ponad 2 bloki na mecz. Niewielu rywali w lidze było w stanie go zatrzymać i teraz powinno być podobnie.

W tym sezonie Niedźwiedzki trafił do drużyny z czuba ligowej tabeli, więc jeśli utrzyma formę, to trudno będzie także jego pominąć w rozmowach o najbardziej wartościowego zawodnika 1. ligi.

Marcin Flieger

W najbliższych miesiącach mocny powinien być także Biofarm Basket Poznań, a w tej drużynie pierwsze skrzypce będzie grał Marcin Flieger. Już w poprzednim sezonie był on najlepszym graczem w swojej drużynie. Jeśli Biofarm spełni przedsezonowe oczekiwania, rozgrywający poznańskiej drużyny także może liczyć się w walce o miano najlepszego gracza.

W 2018/19 w 24 meczach, które rozegrał Flieger, jego plus/minus wynosiło +51, a bez niego na boisku Biofarm był -90. To pokazuje, jak ważny jest rozgrywający byłych drużyn ekstraklasowych. W poprzednim sezonie notował średnio ponad 17 punktów i 5 asyst na mecz.

RW

POLECANE

tagi

NBA

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08