• Home
  • Europa
  • Dżanan Musa kontra cały świat! Wulkan emocji i ściemniacz

Dżanan Musa kontra cały świat! Wulkan emocji i ściemniacz

Share on facebook
Share on twitter

Najpierw wystartował do Timofieja Mozgowa, potem miał starcie z Mirzą Teletoviciem, swoim kapitanem. 17-latek z Bośni to wulkan. I już niezły ściemniacz – za taki flop, jak przy akcji Siergieja Karasiewa, powinien dostać faul techniczny.

Dżanan Musa (Fot. FIBA.com)
Dżanan Musa (Fot. FIBA.com)

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

Dżanan Musa to jeden z największych europejskich talentów z rocznika 1999 – pisaliśmy o nim niedawno, tuż po tym jak zdobył 19 punktów w meczu ze Szwecją. W sobotę Bośnia i Hercegowina grała u siebie z Rosją – przegrała 67:78, Musa rzucił tym razem tylko 5 punktów.

Ale jego występ zostanie zapamiętany za pyskówki z ostatniej minuty. Najpierw bośniacki nastolatek miał pretensje do Timofieja Mozgowa – najwyraźniej uznał, że rosyjski środkowy chciał zrobić krzywdę Jusufowi Nurkiciowi w jednej z ostatnich akcji. Nic takiego nie miało miejsca, Nurkić po prostu się przewrócił. Ale krewki Musa wdał się w wymianę zdań z Mozgowem, a publiczność szybko zaczęła skandować jego nazwisko.

Chwilę później nastolatek przesadził po raz drugi – faktycznie, Siergiej Karasiew wykonał w jego stronę ruch łokciem podczas wejścia na kosz, do kontaktu doszło, ale reakcja Bośniaka była zdecydowanie przesadzona. Nie dostał ciosu, po którym mógłby się zwijać z bólu. To był flop najczystszej wody, za który Musa powinien zostać ukarany.

Zachowanie młodszego kolegi słusznie zdenerwowało Mirzę Teletovicia, kapitana drużyny. 31- letni gracz Milwaukee Bucks podszedł do Musy, by powiedzieć mu, co o tym myśli. Ale nastolatek mu odpysknął, doszło do przepychanki. A fani znów wzięli stronę młodego bohatera, znów zaczęli skandować jego nazwisko.

Teletović na konferencji prasowej przeprosił za swoje zachowanie. – Graliśmy swoją grę przez 38 minut, a potem przegraliśmy. Mieliśmy swoje okazje w siedmiu czy ośmiu posiadaniach. To jest męska koszykówka na poziomie seniorskim, musisz próbować powstrzymywać swoją pasję, musisz starać się wygrać. Powiedziałem Dżananowi, że wszystko jest w porządku, kazałem mu się uspokoić, mówiłem, że możemy jeszcze walczyć. Jestem kapitanem z 13-letnim stażem w drużynie, a on – jej najmłodszym zawodnikiem. I on zaczął przeklinać i mnie wyzywać. Ale przepraszam, że zareagowałem w ten sposób, to już się nie powtórzy.

A Dżanana Musę warto obserwować. Pod każdym względem.

Tu można obejrzeć całe opisywane zajście: