Dzieciak nie przestaje – 33 punkty Luki Doncicia!

Share on facebook
Share on twitter

Kolejny znakomity występ 18-latka – w piątkowym meczu w Pireusie Słoweniec rzucił dla Realu aż 33 punkty, co jest jego rekordem w Eurolidze. Do tego dołożył 6 zbiórek i 4 asysty.

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>

Luka Doncić nie był po tym meczu zadowolony, bo Real przegrał wyjazdowe spotkanie z Olympiakosem 83:92 po dogrywce – w dodatkowych pięciu minutach było aż 20:11 dla gospodarzy, Słoweniec zdobył 7 z tych 11 „oczek” Realu. Realu, który w Eurolidze zawodzi, z bilansem 5-6 zajmuje dopiero ósme miejsce.

Co innego Doncić, on nie zawodzi. W piątek rozegrał blisko 38 minut – trafił 12 z 21 rzutów (4/9 za trzy), wykorzystał 5 z 7 wolnych, miał 6 zbiórek, 4 asysty i tylko jedną stratę.

https://www.youtube.com/watch?v=U79SnAoV7MM

Dzięki świetnej strzeleckiej formie Doncić powrócił na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców Euroligi – średnia 20,9 na mecz jest taka sama, jak w przypadku Aleksieja Szwieda z Chimek, ale Słoweniec spędza na boisku mniej minut.

W tym sezonie Doncić już pięć razy zdobywał 20 lub więcej punktów, najsłabszy występ pod tym względem odnotował w spotkaniu właśnie z Chimkami, gdy zdobył 12 „oczek”.

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>
POLECANE

Kilka efektownych momentów nie powinno przysłonić faktu, że Kristaps Porzingis początki w Dallas Mavericks ma trudne. Otrzepanie rdzy po kontuzji i oswojenie się z nowym systemem wymaga czasu, ale nie wszystkie problemy da się sprowadzić właśnie do tych dwóch czynników.

tagi