PRAISE THE WEAR

Dziewa na zwycięstwo – Śląsk lepszy od Astorii (WIDEO)

Dziewa na zwycięstwo – Śląsk lepszy od Astorii (WIDEO)

Przez większość spotkania prowadził zespół z Bydgoszczy, jednak seria trójek Śląska i bardzo dobra ostatnia akcja, skończona przez Aleksandra Dziewę, dała wrocławianom ważne zwycięstwo (90:88).
Aleksander Dziewa / fot. Dorota Murska, MKS Dąbrowa G.

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

W pierwszej połowie obie drużyny miały spore problemy ze złapaniem odpowiedniego rytmu w ataku. Tempo było rwane, sporo było strat i niecelnych rzutów, a co za tym idzie wynik nie był wysoki.

Nieco lepiej w takich warunkach radziła sobie Astoria, która prowadziła do przerwy 5 punktami. Pozytywne fragmenty zaliczali Mateusz Zębski czy Michał Chyliński, który bezbłędnie wykorzystywał czyste pozycje na obwodzie.

W trzeciej kwarcie mecz przeszedł sporą transformację. Przez 10 minut padło prawie tyle punktów, ile przez 20 poprzednich. Goście grali niezwykle skutecznie – bardzo dobrze przez AJ-a Waltona wykorzystywany był pod koszem Adam Kemp, a w kontrze zawsze pierwszy był Kris Clyburn.
Zaczęły wpadać także rzuty z dystansu Michałowi Nowakowskiemu,

Jednak worek z trójkami kompletnie rozpruł się po stronie Śląska. Trafiał Kamil Łączyński, trafiali także podkoszowi, czyli Michael Humphrey, który zaliczył najlepszy swój mecz w sezonie i Michał Gabiński – 4/6 zza łuku w całym spotkaniu.

Jeśli już mowa o najlepszych meczach w sezonie, to koniecznie trzeba wspomnieć o Dannym Gibsonie, który w tym spotkaniu zdobył 20 punktów i pod nieobecność Mathieu Wojciechowskiego idealnie wypełnił lukę w ataku, grając dużo minut obok Kamila Łączyńskiego.

Przed decydującą kwartą na tablicy wyników był remis, bowiem w ostatniej akcji trzeciej części gry za 3 trafił Gabiński. Astoria szybko jednak odzyskała prowadzenie (nawet 7 punktów przewagi) i utrzymywała je aż do ostatniej minuty meczu.

Wtedy za 3 ponownie trafił Gibson i Śląsk był +2. Kilkanaście sekund później to remisu trójką doprowadził.. AJ Walton. Gospodarze mieli jednak akcję na zwycięstwo i przeprowadzili ją perfekcyjnie. Po pick and rollu mocno do kosza ścinał Aleksander Dziewa, który po otrzymaniu piłki zapakował ją z góry (wideo poniżej). Astoria miała 3 sekundy, próbowała zagrać nad kosz do Kempa, jednak podanie było złe i Śląsk wygrał 90:88.

GS

.

POLECANE

tagi

Gdy na stałe zmienił Igora Milicicia na stanowisku pierwszego trenera, wielu łapało się za głowę. Sam szkoleniowiec podkreśla, że jest wdzięczny władzom klubu za zaufanie. Andrzej Urban poprowadzi “Stalówkę” przynajmniej podczas dwóch kolejnych sezonów!
20 / 03 / 2023 21:40
Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.