Dziewa najlepszym zawodnikiem swojej drużyny! Ponitka, Sokołowski i Balcerowski z punktami

To był udany weekend dla reprezentantów Polski! Szczególnie wyróżniał się Aleksander Dziewa, który poprowadził Hamburg Towers do zwycięstwa w niemieckiej ekstraklasie.

Dla Aleksandra Dziewy obecny sezon jest debiutanckim poza granicami Polski. Po tylu kapitalnych latach w barwach Śląska Wrocław w końcu zdecydował się na transfer do drużyny spoza kraju. Trafił do całkiem znajomego otoczenia, bo do Hamburg Towers, z którymi WKS mierzył się w EuroCupie.

Niemiecka drużyna Dziewy gra w kratkę. W lidze radzi sobie całkiem w porządku – z 10 meczów wygrała 6. Z kolei w EuroCupie mówimy o równie fatalnym bilansie, co w przypadku Śląska – 1:8! W sobotę “Wieże” grały z Syntainicsem (86:81). Polak wyszedł na parkiet w pierwszej piątce, ale nie przełożyło się to na wielkie minuty. Zresztą, trener Barloschky nikomu nie dał 30 minut na boisku. Mimo tego – Dziewa był zdecydowanie najlepszym graczem swojego zespołu. Zdobył 17 punktów, 5 zbiórek i 2 asysty. Warto także podkreślić jego skuteczność – 7/9 za dwa i 1/2 z dystansu. Pięknie!

Nie odpoczywał również Mateusz Ponitka. Kapitan Kosz Kadry wziął udział w starciu z KK FMP w ramach ligi ABA. Partizan był chwilę po euroligowym meczu z Panathinaikosem, przez co trener Obradović mocno rotował zawodnikami, widząc dużą różą różnicę klas i bezpieczne prowadzenie w meczu. Ponitka również rozpoczął spotkanie w pierwszej piątce i – co ciekawe – otrzymał drugie największe minuty spośród wszystkich graczy w rotacji. To zapewne jest związane z próbą odbudowy formy po niedawnym urazie. A wszyscy wiemy, w jakim gazie potrafi być ten 30-latek. W sobotnim meczu zanotował 9 oczek, 2 zbiórki i 1 asystę. Partizan wygrał z FMP 105:61.

Co słychać u Aleksandra Balcerowskiego? Ostatnio świetnie zaprezentował się w pierwszej połowie starcia z Partizanem, natomiast po zmianie stron równie dużej szansy już nie otrzymał. Z kolei w sobotę wystąpił w spotkaniu z AS Karditsas. Jego Panathinaikos pewnie wygrał ten mecz (77:53), a Polak zaliczył 5 punktów i 5 zbiórek. Zdecydowanie najlepszy tego dnia był Kostas Antetokounmpo, który otarł się o double-double: 20 oczek, 8 zbiórek.

Na koniec – włoski zespół trenera Igora Milicicia, w którym występuje Michał Sokołowski. Napoli świetnie radzi sobie w lidze, a ostatnia porażka była pierwszą od ponad… miesiąca! Wcześniej drużyna była w serii czterech zwycięstw z rzędu. W sobotę Napoli przegrało z Pistoią (76:81), czyli ekipą, która ostatnio jest w naprawdę dobrej formie. Przykład? Wygrana z Olimpią Mediolan, dosłownie kilka dni wcześniej. Statystyki Sokołowskiego? 7 oczek, 7 zbiórek, 3 asysty – to wszystko w trakcie 36 minut na placu gry.

George Clooney

Piotr Janczarczyk

obserwuj na twitterze

Przed rozpoczęciem sezonu Milwaukee Bucks byli rozpatrywani jako jedni z głównych kandydatów do zdobycia mistrzostwa NBA. W połowie lutego drużyna ma jednak ogromne problemy i za chwilę może stracić przewagę parkietu w pierwszej rundzie play-offów. Dlaczego mistrzowie NBA z 2021 przechodzą taki kryzys?
16 / 02 / 2024 14:12
Los Angeles Clippers przerwali fantastyczną serię Golden State Warriors, wygrywając w Chase Center 130:125. Drużynie Steve’a Kerra nie pomógł nawet fantastyczny występ Brandina Podziemskiego, który zaliczył 25 punktów, 7 zbiórek oraz 8 asyst. Kolejnej porażki doznali natomiast San Antonio Spurs, którzy ulegli Dallas Mavericks 93:116, a Jeremy Sochan zapisał 10pkt/4zb/3prz.
15 / 02 / 2024 10:19

W meczach kończących fazę grupową europejskich rozgrywek regionalnych, w środę zagrają MKS Dąbrowa Górnicza i Start Lublin. W ramach rozgrywek Alpe Adria Cup rywalem MKS-u będzie czeski zespół Sluneta Usti nad Labem (początek o 18:00), a ostatnim rywalem Startu w rundzie grupowej rozgrywek ENBL będzie holenderski zespół Landstede Hammers Zwolle (mecz o 19:00). Transmisje na kanałach YouTube rozgrywek.